ne 28.7.2024

Za tři body s nulou vzadu: Baník - Jablonec 1:0

Po úspěšném domácím vstupu do UEFA Konferenční ligy zvítězil Baník před svými fanoušky také v prvním domácím utkání Chance ligy! Slezané zdolali po Ewertonově gólu Jablonec 1:0, brankář Jakub Markovič zapsal své první čisté konto.

Jablonec vstoupil do utkání aktivněji a hned v první minutě z toho rezultovala střela na branku. Zkusil to Michal Beran, Jakub Markovič bez potíží chytil.

Ve 13. minutě se zrodila první nebezpečná akce Baníku. Matěj Chaluš rozehrál u vlastní šestnáctky rychlou a kolmou protiakci, sám se pustil do sprintu a díky tomu mu ve finále mohl Matěj Šín poslat míč do jablonecké šestnáctky k zakončení. Matěj Chaluš vypálil, ale jeden z jabloneckých hráčů mu ránu skluzem stačil zablokovat.

Pak se hra dlouho odbývala mezi oběma šestnáctkami.

Ve 42. minutě vrátil Quadri Adediran hlavou před branku přetažený centr Daniela Holzera, Abdullahi Tanko jej zblízka chtěl napálit do branky, ale byl zablokován.

Pět minut po pauze poslal Karel Pojezný pas do jablonecké šestnáctky, v ní scházely volnému Jiřímu Klímovi centimetry k tomu, aby na malém vápně na míč dosáhl a hlavou jej usměrnil na branku.

V 53. minutě otevřel Baník skóre. Rychlou a kolmou akci vyšperkoval Matěj Šín přesnou a dokonale načasovanou přihrávkou doprava volnému a rozběhnutému Ewertonovi. Kapitán Baníku, do jehož nástupu na hřiště měl pásku v držení Matěj Šín, si míč zpracoval a sám před gólmanem Hanušem mu míč poslal do pravé šibenice!

Diváky pak rozehřála střela Jiřího Bouly z nějakých 25 metrů, kterou musel Hanuš vyrazit na rohový kop. A z něj mohlo udeřit! Ewerton našel hlavu Emmanuela Uchenny, nadějný pokus stopera Baníku však zastavila hradba jabloneckých těl.

V 76. minutě unikl po levé straně Bienvenue Kanakimana. Vnikl do pokutového území, od koncové čáry chtěl předložit proti noze rozběhnutému spoluhráči. Situaci ale skvěle zachránil vracející se Matěj Chaluš, který se k míči v obtížné situaci dostal dřív a dokázal jej odvrátit. Balon se sice otřel o břevno, nicméně zásah stopera Baníku byl pro čisté konto Jakuba Markoviče v dané chvíli klíčový!

O malou chvíli později to Kanakimana zkusil průnikem po pravé straně, dostal se až ke střele, napálil však boční síť.

Matěj Chaluš pak ještě skvěle v pádu zablokoval nebezpečnou střelu Sebastiana nebyly, a tím Baník pasáž, v níž byli hosté nebezpeční, ukončil.

Blízko ke gólu měl v 85. minutě naopak domácí Erik Prekop. Na malém vápně tečoval pobídku Daniela Holzera, gólman Hanuš ale na čáře skvěle zasáhl a míč chytil.

PAVEL HAPAL: "Získali jsme velice cenné body, za kterými stojí především bojovnost, nasazení a velmi dobrá defenziva. Hra dopředu nám až tolik nešla, byla v tom z naší strany nervozita, nicméně hráči to odpracovali na maximum. Po přestávce jsme sestavu obměnili, vstřelili jsme gól, mohli jsme přidat i další. Jsem velice rád, že se nám podařilo udržet čisté konto."

LUBOŠ KOZEL: "Z výsledku jsem zklamán, chtěli jsme navázat na dobrý výkon z prvního kola a získat nějaké body. To se nepovedlo, v ofenzivní fázi jsme nepodali dobrý výkon. Výstavba hry nám ještě docela šla, ale na posledních třiceti metrech naše kvalita končila."

35Jakub Markovič90000

28.
Baník VS Jablonec
Chance Liga

Branka: 53. Ewerton (Šín). Rozhodčí Rouček – Caletka, Matoušek. ŽK: Adediran, Uchenna – Polidar.