Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

14
Petr
Jaroň
1
Martin
Hrubý
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
8
Srdjan
Plavšić
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
18
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka
10
Matěj
Šín
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
96
Eneo
Bitri