Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

0
Daniel
Tetour
0
Daniel
Holzer
0
Jakub
Drozd
0
Adam
Jánoš
0
Ondřej
Šašinka
0
Ondřej
Kukučka
0
Jan
Laštůvka
0
Jaroslav
Svozil
0
Radovan
Murin
0
Muhammed
Sanneh
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Patrizio
Stronati
0
Filip
Kaloč
0
Viktor
Budinský
0
Jiří
Fleišman
0
Gigli
Ndefe
0
Tomáš
Zajíc
0
Jakub
Pokorný
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jan
Juroška
0
David
Buchta