Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák
66
Denis
Granečný
17
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
33
Ondřej
Kukučka