Stará garda

Stará garda FC Baník Ostrava je tým složený z bývalých hráčů klubu, kteří se v současné době fotbalu již aktivně hráčsky nevěnují na vrcholové úrovni, ale působí především v rolích trenérů, manažerů, funkcionářů či nadále hrají za kluby v nižších soutěžích. Mužstvo baníkovské staré gardy každoročně sehraje několik exhibičních utkání, přičemž vrcholem a prestižní tečkou za fotbalovým rokem v ostravském regionu je vždy "silvestrovské" derby proti staré gardě Vítkovic. 

Součástí staré gardy jsou také bývalí vynikající hráči jako například Rostislav Vojáček, Libor Radimec či Luděk Mikloško, kteří na jednotlivých utkáních tvoří realizační tým a jejichž účast jen potvrzuje význam a prestiž každé akce s účastí bývalých vynikajících baníkovců. Kromě toho však stará garda do svých řad pravidelně bere "hostující" hráče i trenéry, kterými jsou osobnosti ze světa sportu a kultury. 

Manažerem staré gardy je bývalý útočník a obránce Petr Zajaroš (kontakt lze získat na sekretariátu klubu). Právě on organizuje veškerá utkání i společenská setkání související se starou gardou FC Baník Ostrava.

0
Jan
Laštůvka
0
Martin
Chlumecký
0
Daniel
Tetour
0
Jiří
Klíma
0
David
Buchta
0
Lukáš
Budínský
0
Muhammed
Sanneh
0
Jaroslav
Svozil
0
Ladislav
Almási
0
Petr
Jaroň
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jan
Juroška
0
Jiří
Fleišman
0
Filip
Kaloč
0
Jakub
Pokorný
0
Gigli
Ndefe
0
David
Lischka
0
Ladislav
Takács
0
Jiří
Boula