Stará garda

STARÁ GARDA VYRÁŽÍ NA TURNÉ 2024!!!


Dobrá zpráva pro všechny pamětníky. Stará garda Baníku Ostrava se také letos chystá vyrazit na své letní turné. Manažer baníkovské staré gardy a sám bývalý dlouholetý hráč Baníku Petr Zajaroš garantuje nejméně osm letních zápasů Staré gardy FCB.

„Jsem rád, že je o zápasy Staré gardy zájem jak ze strany regionálních klubů, tak také ze strany fanoušků. Bez nich by naše účinkování nemělo smysl,“ uvedl Petr Zajaroš. „Děkuju také všem sponzorům, kteří nám velmi pomáhají, a v neposlední řadě také hráčům, kteří se zápasů Staré gardy Baníku stále zúčastňují s velkou radostí. V takovém prostředí se samozřejmě o to lépe pracuje,“ dodal Petr Zajaroš.

PŘEHLED LETNÍCH UTKÁNÍ STARÉ GARDY BANÍKU OSTRAVA

25. 5. 2024, 14.30: SC Staré Město u FM - SG Baník Ostrava
21. 6. 2024, 17.00: FC Kozlovice - SG Baník Ostrava
22. 6. 2024, 17.00: FC Tatran Supíkovice - SG Baník Ostrava
28. 6. 2024, 17.00: FK Hodslavice - SG Baník Ostrava
29. 6. 2024, 17.00: FC Zlaté Hory - SG Baník Ostrava
6. 7. 2024, 17.00: TJ Velký Újezd - SG Baník Ostrava
20. 7. 2024, 17.00: TJ Budišov nad Budišovkou - SG Baník Ostrava
28. 7. 2024, 15.00: TJ Spálov - SG Baník Ostrava

_______________________________________________________________________________________________________________________________

PETR ZAJAROŠ: Silvestrovské derby se povedlo, připravujeme další zápasy

Jen dva góly viděli diváci, kteří se přišli podívat na tradiční silvestrovské derby starých gard Baníku a Vítkovic. Utkání skončilo 1:1. Přesto si však zejména fanoušci Baníku odnesli z derby řadu zážitků. Viděli totiž v akci celou škálu bývalých baníkovských hvězd včetně Milana Baroše.

"Mám z toho radost, kluků se sešlo opravdu hodně, za mimořádnou událost považuju také aktivní účast Libora Radimce," připomenul Petr Zajaroš, manažer staré gardy Baníku přítomnost další velké persony baníkovské historie. "Nicméně čas se nezastaví, i když bychom si to někdy přáli. Takže derby už je minulostí a my už v této chvíli pracujeme na přípravě utkání, které Stará garda Baníku sehraje v letošním roce. Věřím, že jich bude znovu dost, určitě o jejich konání budeme informovat," dodal Petr Zajaroš, sám bývalý dlouholetý hráč Baníku.


Legendy Baníku vzdorovaly bývalým slovenským reprezentantům

Stará garda Baníku ozdobila svou účastí bílovecké oslavy 95. výročí založení tamního fotbalu. Zahrála si proti staré gardě slovenské reprezentace a prohrála jen těsně 5:6. Další utkání sehráli internacionálové Baníku proti výběru kopřivnické automobilky Brose. A zvítězili 7:3.

V následujícím přehledu si prostudujte, kdo za starou gardu FCB nastoupil a kdo střílel góly.

Stará garda Baník Ostrava- Internacionálové Slovenska 5:6

Branky Baníku: Papadopulos 4, Fischer 1,

Baník: Buček, Šlachta, Páleník, Antalík, Drozd, Kiša, Knapp junior, Papadopulos Michal, Žůrek, Zajaroš ml., Fischer, Pikonský, Racko, Lukeš, Trenéři: Radimec, Daněk, Staš. Ved. mužstva: Šrámek, Manažer: Zajaroš st.

Stará garda Baník Ostrava- Brose Kopřivnice 7:3

Branky Baníku: Papadopulos 4, Fischer 2, Racko 1,

Baník: Vašek, Buček, Šlachta. Páleník, Bolf, Drozd, Kiša, Tchuř, Vrťo, Papadopulos Michal, Fischer, Racko, Vengřínek, Lukeš, Trenéři: Kosňovský, Radimec, Staš. Ved. mužstva: Šrámek, Manažer: Zajaroš st.


STARÁ GARDA OZDOBÍ OSLAVY BÍLOVECKÉHO FOTBALU

Stará garda Baníku Ostrava manažersky vedená bývalým hráčem Baníku Petrem Zajarošem bude součástí oslav 95 let založení fotbalu v Bílovci. Bílovečtí si své oslavy rozložili do tří dnů od 11. do 13. srpna. 

Bývalí hráči Baníku si v Bílovci zahrají v sobotu 12. srpna od 17 hodin. Soupeřem Staré gardy FCB bude slovenský tým KLK Internacionali, sdružující bývalé slovenské i československé fotbalisty, a to nejen členy Klubu ligových kanonýrů, jak zkratka v názvu týmu napovídá, ale i skvělé bývalé záložníky, obránce a samozřejmě i brankáře.

A to hlavní: Kdo z bývalých hráčů Baníku by se měl v Bílovci na oslavách představit? Prozraďme alespoň pár jmen: Martin Lukeš, Libor Žůrek, Antonín Buček, Dušan Vrťo, Tomáš Mičola, Daniel Tchuř, Augustin Antalík, Michal Papadopulos... Dobrou náladu z lavičky podpoří trenérský tým Libor Radimec, Václav Daněk, Ivo Staš.STARÁ GARDA ROZDÁVALA RADOST V KRAVAŘÍCH

Stará garda Baníku Ostrava je zvláště v letním období velice aktivní. Jedno z nejzajímavějších utkání poslední doby odehrála 23. července v Kravařích, kde za přítomnosti Aloise Hadamczika porazila domácí celek 10:4.

Kravaře- Stará garda Baník Ostrava 4:10

Branky Baníku: Joukl 4, Papadopulos 3, Kiša, Svatonský, Knapp 1.

Stará garda Baníku:  Buček, Šlachta, Bolf, Tchuř, Veselý, Pospěch, Drozd, Joukl, Kiša, Čáp, Knapp, Svatonský, Žůrek, Papadopulos, Lukeš, Racko, 

Trenéři: Vojáček, Daněk, Staš, Kula, Šrámek.

Manažer: Petr Zajaroš st.