st 28.8.2024

Z dlouhého oslabení bod: Karviná - Baník 0:0

Baník veze z Karviné první bod z venku v nové sezoně. V dohrávaném utkání 3. kola Chance ligy hráli hosté po většinu zápasu v oslabení, udrželi však čisté konto a duel Karviná - Baník nakonec skončil 0:0.

Baník se v úvodu musel vypořádat s výraznou pohybovou aktivitou domácích, kteří vstoupili do utkání s odhodláním nenechat hostům jediný volný čtvereční metr. A tak se Ostravané dostali k prvnímu střeleckému pokusu ve 12. minutě. Zpoza šestnáctky mířil těsně nad David Buchta.

V 16. minutě rozehrál Jakub Markovič dlouhým balonem až za půlící čáru, kde si Abdullahi Tanko v souboji poradil s bránícím Jaroslavem Svozilem a spolu s Erikem Prekopem se řítil do karvinské šestnáctky proti jedinému obránci. Tím byl Dávid Krčík, a právě on v kritické chvíli před malým vápnem zastavil Tankovu přihrávku na Prekopa, jenž by dával do odkryté branky...

Pak se hra dlouho odbývala mezi oběma šestnáctkami, až ve 30. minutě zahrozil domácí Amar Memič, jehož tvrdá střela z pětadvaceti metrů jen velmi těsně minula pravou tyč branky Jakuba Markoviče.

Ve 34. minutě pronikl na druhé straně z levé strany Erik Prekop do pokutového území, předložil před malé vápno Abdullahi Tankovi, ale ten skákavý míč nedokázal trefit, jak by v dané chvíli potřeboval.

O minutu později atakoval na půlící čáře Erik Prekop domácího Raspopoviče. Viděl za svůj zákrok žlutou kartu. Tu však sudí Rouček po videointervenci vyměnil za červenou a od té chvíle hrál Baník o deseti.

Druhou půli začala v početní výhodě hrající Karviná obléháním šestnáctky Baníku, z čehož po pěti minutách rezultovala rána Davida Planky z pětadvaceti metrů. Jakub Markovič ji lapil.

V 59. minutě uprchl po pravé straně Ewerton, zvládl poslat přízemní centr do šestnáctky, Svozil ale dokázal dobrou finální na poslední chvíli srazit ke svému brankáři.

O malou chvíli později zahrál Svozil ve vlastní šestnáctce rukou, sudí Rouček neodpískal, ani VAR Zelinka do hry po vyhodnocení situace nevstoupil.

Výtečným způsobem pak zasáhl Jakub Markovič proti ostré střele Jiřího Fleišmana, vytlačil ji na roh.

V 78. minutě hlavičkoval z nebezpečné vzdálenosti a velmi ostře Ezeh, naštěstí pro Baník vedle.

A stejný hráč trefil v 87. minutě v nejvetší šanci Karviné hlavou ze šesti metrů tyč.

89. minutě mohla patřit Baníku. Do šestnáctky domácích zničehonic vběhl s míčem na noze Patrick Kpozo, měl proti sobě už jen Lapeše, vypálil, mířil však příliš vysoko.

V nastaveném čase sestřelil před šestnáctkou domácích Svozil pronikajícího Tomáše Riga. Rouček neodpískal ani faul. VAR Zelinka jej však přivolal k videu a hlavní sudí musel svůj původní verdikt naprosto změnit a tasil pro Svozila červenou.

Z následného přímého kopu Ewerton těsně minul a víc už utkání nepřineslo.

Martin Hyský: "Hráčům jsem za výkon poděkoval, pro nás je každý bod důležitý. Zvláště s týmem, který má obrovskou kvalitu a větší ambice. Před zápasem bychom bod brali, ale hráli jsme dlouho o hráče víc a mrzí mě, že jsme si s přesilovkou neporadili. Z převahy, kterou jsme logicky měli, jsme vytěžili strašně málo. Chyběl moment překvapení a musíme uznat, že Baník měl šance i v oslabení."

Pavel Hapal: "Byl to bojovný zápas plný soubojů. Dost jich bylo puštěných, což kvalitě zápasu nepřispělo. Mužstvo musím pochválit za bojovnost a výbornou defenzivu. Uhráli jsme bod, chtěli jsme tři, ale zase nás zklamalo proměňování šancí. Nicméně hra směrem dopředu se hodnotí těžko, hráli jsme dlouho v oslabení."