před 2 dny

Rozetnul to Matěj Šín! Pardubice - Baník 2:3

Baník podruhé v sezoně zvítězil venku, a to stejným poměrem jako před časem v Teplicích. Také z Pardubic veze tři body po vítězství 3:2! Rozhodující gól vstřelil v poslední minutě nastavení Matěj Šín!

Zápas otevřely tři rohové kopy v podání Baníku. Po jednom z nich se míč ve čtvrté minutě dostal přes celou šířku hřiště až na druhou stranu, kam si přiběhl Tomáš Rigo, jenž okamžitě nacentroval. Na balon si skvěle vyskočil Erik Prekop, hlavou ho usměrnil na pardubickou branku, měl ale obrovskou smůlu. Bylon se odrazil od spodní strany břevna k zemi těsně před lajnu a gól z toho nebyl.

Pak se hra vyrovnala a po necelé čtvrthodině udeřili domácí. Tomáš Zlatohlávek poslal míč do dobré pozice Štěpánu Míškovi, ten měl v šestnáctce dost prostoru na manévrování, chtěl se vyhnout Michalu Frydrychovi, jenž ho ovšem ve snaze o ubránění fauloval. Kopala se penalta a tu Zlatohlávek proměnil.

Pak se dlouho hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami, až v závěru se Baník dostal do dvou zajímavějších situací. Ewertonovu křížnou přízemní střelu vytěsnil konečky prstů Jan Stejskal, načež pardubický gólman o chvíli později výborně zastavil přihrávku Erika Prekopa, který od koncové čáry vracel míč na malé vápno někomu ze spoluhráčů.

Také druhý poločas začal sérií rohových kopů v podání Baníku. A stejně jako v první půli měl první šanci Baník, Ewertonova střela mířila těsně mimo.

V 60. minutě posadil Michal Frydrych centr na hlavu Eriku Prekopovi, ten ale ve výborné pozici netrefil branku.

O minutu později poslal trenér Pavel Hapal na hřiště Filipa Kubalu s Matějem Šínem, což se ukázalo jako zlomový okamžik zápasu.

Hned za minutu poslal Matěj Šín výborný míč na levou stranu rozběhnutému Danu Holzerovi, ten následně odcentroval a našel přesně nabíhajícího Filipa Kubalu. Útočník Baníku zvládl situaci skvěle, hlavičku umístil mimo Stejskalův dosah a bylo srovnáno.

Za osm minut pronikl Matěj Šín středem hřiště, perfektně předložil do šestnáctky Filipu Kubalovi, ten se chtěl zbavit bránícího Davida Šimka a udělal to tak, že jej Šimek musel faulovat. Penalta pro Baník a Ewerton z ní poslal Ostravany do vedení.

Domácí pak zvyšovali obrátky ve snaze vyrovnat. Velkou skrumáž ve vlastní šestnáctce dokázal Baník v 74. minutě ještě díky několika úspěšným blokům proti pardubickým střelám ubránit, ale stav 2:2 přece jen nastal. Ladislav Krobot přehrál ostravskou defenzivu dlouhým přesným křížným pasem, který v běhu bez přípravy napálil nechytatelně na branku Baníku Vojtěch Patrák. Pomezní sudí sice zvedl praporek na znamení ofsajdu, ale VAR odhalil, že tento verdikt byl mylný, a gól platil.

Rozhodnutí přinesla poslední minuta dlouhého nastavení. V ní Filip Kubala vyhrál klíčový souboj uprostřed hřiště, k míči se dostal David Buchta, vrátil Filipu Kubalovi, který vyměřil dokonalou přihrávku pro Matěje Šína. Ten se tak po levé straně dostal do pokutového území, ocitl se tváří v tvář Stejskalovi a prostřelil ho – 2:3!

Jiří Saňák: "Všichni do toho dali maximum, možná i víc než je v našich silách. V určitých fázích hráči předvedli velice náročný výkon, bohužel to na víc nestačilo. Bohužel je to s prohrou na konci v 99. minutě. První poločas za mě velmi slušná eliminace silných stránek Baníku, šli jsme do vedení. Ve druhém poločase se nám nepovedl úvod, tahali jsme za kratší konec, což vyústilo v penaltu. V posledních 20 minutách to bylo utkání, které muselo bavit, když to zhodnotím maximálně objektivně. Pro nás je to bohužel nula."

Pavel Hapal: "Šťastné vítězství, které se nerodilo úplně jednoduše. V první půli jsme se nemohli vůbec prosadit, byli jsme nepřesní. Skoro jako ve všech utkáních jsme měli první šanci, ale dali jsme břevno. Pak jsme inkasovali z penalty a byli jsme v některých situacích hodně otevření. Něco jsme si řekli v kabině. Druhá půle už byla podle našich představ, byla nátlakovější. Byli jsme přesnější, hráli jsme výborně, hlavně po levé straně. Po jedné akci jsme vyrovnali. Střídající hráči nám pomohli zápas rozhodnout. Po penaltě na 2:1 jsme znovu inkasovali po jednoduché situaci. Nezabalili jsme to ale a hráli jsme až do posledních minut. Bylo to i tím, že Pardubice cítily, že by mohly zlomit zápas na svou stranu. Otevřelo se tam okénko a Šíňas to krásně uklidil."

26.
října
Pardubice VS Baník
Chance Liga

Poločas: 1:0
Branky: 15. Zlatohlávek (pen.), 75. Patrák – 62. Kubala (Holzer), 72. Ewerton (pen.), 90+9. Šín (Kubala). Rozhodčí Beneš – Hájek, Váňa. ŽK: Frydrych, Uchenna.