pá 17.4.2015

Juniorka zvítězila ve Varnsdorfu 3:1

Čtvrtého jarního vítězství dosáhla juniorka Baníku ve čtvrtečním zápase 30. kola Juniorské ligy na hřišti FK Varnsdorf. O výhře 3:1 rozhodla dvěma góly po změně stran, o které se postarali Ondřej Pyclík a Tomáš Vengřinek. Dvaadvacetiletý obránce tak zaznamenal svůj první gól po návratu na fotbalový trávník. Kvůli zranění kolene hrál mistrovský zápas naposled loni v květnu,poprvé nastoupil v závěru pondělního utkání juniorky s Brnem (4:2).

Samotné utkání mladých baníkovců na severu Čech bylo nejprve ve znamení na branky vyrovnané první půle, v níž šli do vedení domácí. Landovský proměnil v 19. minutě penaltu, na což ovšem baníkovská sestava reagovala už za tři minuty trefou Ondřeje Pyclíka. Po jeho gólu mohl Baník, který soupeře přehrával, jít ještě před přestávkou do vedení, ale šance Marka Szotkowského či Oldřicha Byrtuse zůstaly nevyužity.

Jinak tomu ovšem bylo v 68. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Pyclík, který vstřelil vedoucí a nakonec i rozhodující gól Baníku. Hned o šest minut později na něj navázal střídající Vengřinek, který proměnil v gól standardní situaci z hranice pokutového území. Baník si tak z dalekého Varnsdorfu odvezl zasloužené tři body za výhru 3:1 a potvrdil své postavení v první polovině tabulky Juniorské ligy i mezi jejími nejproduktivnějšími týmy.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): "Soupeř s námi prvních dvacet minut držel krok, ale poté nás nakopla přísně nařízená penalta, po které jsme brzy vyrovnali a zápas už pak byl v naší režii. Bylo jen otázkou času, kdy dáme další branky, protože příležitostí jsme měli hodně. Ve druhé půli už jsme hráli na soupeřově polovině, snažili jsme se překonat jeho defenzivní blok a díky trpělivosti dokázali vstřelit branky. Pozitivní bylo to, že se hráči sami snažili vymyslet a realizovat herní situace tak, abychom byli před brankou soupeře úspěšní."

30Patrik Matějka90100

17.
Varnsdorf VS Baník

Branky: 19. Landovský (pen.) – 22. a 68. Pyclík, 74. Vengřinek. Žluté karty: Filip, Norek, Landovský (VAR). Rozhodčí: Kyncl – Teuber, Bouma.