pá 29.5.2015

Juniorka na závěr sezóny remizovala v Třinci 2:2

Čtyři branky padly ve čtvrtečním utkání 38. kola Juniorské ligy, v němž mladí baníkovci remizovali na hřišti Třince 2:2. Regionálním derby se pro oba celky uzavřela letošní sezóna, v níž se juniorský tým Baníku umístil na 8. příčce tabulky.

Baníkovci přijeli na třinecký trávník v tradiční roli favorita, kterou od počátku naplňovali v tom smyslu, že se postupnou kombinací snažili překonat zataženou obranu domácích. Ti však po celý první poločas bránili velmi pozorně, a tak za zmínku stojí snad jen střelecký pokus Ondřeje Pyclíka, který ve 36. minutě zůstal na chvíli sám uvnitř pokutového území, ale mířil bohužel mimo branku.

Po změně stran bylo před oběma brankami mnohem větší živo, a to nejprve hlavně kvůli výpadkům v baníkovské defenzivě, kterou v 50. minutě prošel střídající Gajdošík a střelou podél vybíhajícího gólmana Patrika Matějky otevřel skóre zápasu. O další gól je navýšil už o čtyři minuty později bývalý baníkovec Gomola,který hlavičkoval přesně k zadní tyči.

Nepříznivé okolnosti však Baník nenechaly chladným a už v 64. minutě byl na světě kontaktní gól, který dal Oldřich Byrtus z penalty, čímž zároveň vyvrátil rčení, že faulovaný hráč nemá exekuci této standardní situace provádět. Ofenzivu baníkovské sestavy notně rozhýbal střídající Dominik Tomšů, který v 83. minutě pěkně prošel obranou Třince a napálil míč přesně pod břevno. Baník tak v samém závěru utkání zaslouženě vyrovnal na 2:2.