ne 6.10.2024

Další bodový import: Boleslav - Baník 0:0

Počtvrté v této sezoně veze Baník bodový zisk z utkání venku, tentokrát z Mladé Boleslavi. Duel 11. kola Chance ligy skončil navzdory několika šancím nakonec 0:0.

Baník se od první vteřiny chopil iniciativy a hned ve třetí minutě měl první tutovku. Akci potáhl po levé straně Daniel Holzer, poslal přízemní centr k přední tyči, kam si naběhl Erik Prekop, jenž ale právě onu přední tyč zblízka trefil.

Další velké vzrušení přinesla 7. minuta. Výkop Matouše Trmala prodloužil jeden z domácích hráčů hlavou rozběhnutému Vasilu Kušejovi, který se dostal sám před Jakuba Markoviče. Zkusil něco mezi obstřelem a průstřelem, gólman Baníku ale stoprocentní šanci dokázal zlikvidovat. Na ránu mířící po jeho levé ruce zareagoval a balon vyrazil.

Jinak ale patřila úvodní čtvrthodina spíše Baníku, který ji vyplnil ještě několika střeleckými pokusy. Ten Ewertonův lapil bez potíží Trmal, Jiří Boula a Tomáš Riga mířili nad.

V 16. minutě už už unikal obraně Baníku Lukáš Mašek. Karel Pojezný jej v nouzi nejvyšší těsně před šestnáctkou stáhl k zemi a domácím se naskytl zajímavý přímý kop. Ten ale poslal Tomáš Ladra i s přispěním teče baníkovské zdi mimo brankový prostor.

Ve 22. minutě byli domácí ještě blíž a jen centimetry je připravily o první gól. Brejk po pravé straně vyústil po rychlé kombinaci v situaci, kdy byl Mašek sám proti Jakubu Markovičovi. Uklidil míč k tyči a zdálo se, že domácí půjdou do vedení. Pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd, který ale VAR ještě několik minut přezkoumával. Verdikt už ale nezměnil.

Hra se pak vrátila do režie Baníku, který se snažil dobývat území před mladoboleslavskou šestnáctkou. Domácí jej však pečlivě strážili a Slezané se do šance nemohli dlouho dostat. Až ve 40. minutě využil prostoru před šestnáctkou ke střele Ewerton, jeho obalovačka pravačkou ale těsně minula cíl.

Domácí spoléhali na rychlé brejky, na konci 42. zakončil jeden takový Tomáš Ladra střelou do boční sítě, o minutu později pálil Dominik Kostka, ale také jeho rána, byť tečovaná, obletěla pravou tyč baníkovské branky.

Zvýšení domácí útočné aktivity v závěru první půle přineslo velkpu šanci ve 45. minutě. Kušej poslal v pokutovém území Baníku míč proti noze Ladrovi, ten vypálil z první jen velmi těsně minul pravou tyč!

Úplně poslední slovo měl ale před pauzou Baník. Ewerton zakončil brejkovou situaci přihrávkou Matěji Šínovi, který mohl v šestnáctce ze strany střílet, což vyzkoušel, ale jeho pravačka míč netrefila, jak si Matěj Šín představoval.

Druhou půli začal Baník znovu výrazně aktivněji než soupeř a dostal se do zakončení. Z nadějné pozice pálil Matěj Šín, bránící soupeř jeho ránu vytečoval mimo. Po rohovém kopu pak hlavičkoval Matěj Chaluš, ale už nestačil dát střele razanci, takže Trmal neměl problém, stejně jako o chvilku později s přízemní střelou Karla Pojezného.

V 57. minutě se zrodila tutovka Baníku. Jiří Boula vyslal ze středového kruhu obloukem míč na rozběhnutého Ewertona, ten prvním dotekem vyřadil ze hry oba stopery domácích a byl sám na Trmala. Chtěl ho prostřelit po zemi, Trmal tam ale veškerý prostor skvěle uzavřel a ránu vyrazil.

Velmi nadějný byl o chvíli později obstřel Matěje Šína z pozice uvnitř šestnáctky, letěl však znovu těsně mimo.

V 69. potáhl Ewerton rychlou akci baníku, křížmo ji dovedl na levou stranu, kde míč předal Danielu Holzerovi. Ten odcentroval, Jiří Klíma u vzdálenější tyče nabil hlavou Filipu Kubalovi, jenž vypálil z nějakých deseti metrů. Trefil však blokujícího domácího hráče.

Také domácí se snažili být nebezpeční a v 74. minutě byli znovu blízko. Kušej nacentroval, jeho míč dokázal Mašek před Jakubem Markovičem nataženou levou nohou zblízka usměrnit, gólman Baníku ale skvěle zareagoval a pravou rukou míč, který by mířil do jeho branky, zastavil a následně lapil.

Oba týmy se v závěru pokoušely strhnout vítězství na svou stranu, nepodařilo se to však ani jednomu z nich.

ANDREAS BRÄNNSTRÖM: "Bod z utkání není moc, ale v kontextu toho, že jsme hráli třetí zápas v týdnu a se zklamáním z Arménie beru tento bod jako šanci na restart týmu. Byl to zápas, kdy jsme mohli vyhrát, i prohrát. Konečně jsme udrželi čisté konto, to považuju za velmi důležité, hodně jsme o tom v uplynulém období mluvili."

PAVEL HAPAL: "Nedostali jsme gól, to je pozitivní. Co je negativní, že jsme sami žádný nedali, i když situace jsme měli. Ale je třeba respektovat sílu soupeře. V prvním poločase jsme možná byli lepším týmem, ale gólovku Erika Prekopa jsme promarnili. Soupeř měl šanci Kušejem, skvěle nás podržel Markovič. Ve druhém poločase už jsme nebyli tak silní na míči, ale měli jsme gólovku Ewertonem. Nedali jsme, z toho pohledu beru remízu za zaslouženou."