so 3.6.2023

Béčko ve Frýdlantu v nastavení ztratilo výhru

Béčko v sobotu zaváhalo v derby na hřišti Frýdlantu nad Ostravicí. Převahu a vedení 2:0 ve druhé půli bohužel neudrželo a domácí v nastavení vyrovnali na 2:2.

Sotva by po dvaceti minutách na frýdlantském stadionku někdo pochyboval, že utkání nedopadne jasnou výhrou Baníku. Hosté byli v úvodu jednoznačně lepší, snadno pronikali do domácího vápna a výsledkem byly dva góly.

První dal v 9. minutě Marek Jaroň, který se po Zálešákově ráně do tyčky prodral na malém vápně k dorážce a nadvakrát překonal Polacha.

Pak po ojedinělém kontru měli šanci i domácí. Ale Veličkovi zakončení z malého vápna nesedlo, Hrubý chycený balon rychle rozehrál, Chukwudi potáhl akci po pravé straně, Drozd míč ze středu sehrál doleva na Provazníka, jenž úplně sám před bránou jistě podruhé pokořil gólmana.

Baník ale za stavu 2:0 ubral z plynu. Několik nadějných situací překombinoval a Chukwudiho gól kvůli ofsajdu neplatil.

Postupem času se začal hrát spíše soubojový fotbal, který více vyhovoval domácím. Navíc hned po obrátce je probudil kontaktním gólem Škorik, který z malého vápna dorazil balon do sítě.

I tak se zdálo, že Ostravští udrží alespoň těsnou výhru. Ale v úplném konci z poslední akce zajistil Velička, který dostal přihrávku do běhu mezi obránce, křižnou střelou k tyči Frýdlantu cenný bod v boji o záchranu.

Milan Chalupa: “Velmi dobrý vstup do utkání, dostali jsme se rychle do vedení 2:0. Pak jsme začali situace přehrávat a dostali se do hry plné soubojů, některé až za hranou, která vyhovovala Frýdlantu. K tomu uděláme hrubky v defenzivě a stojí nás to výsledek. Jsem velmi zklamán.”

0Martin Hrubý90200

3.
června
Frýdlant VS Baník B

Poločas: 0:2
Branky: 50. Škorik, 90+2. Velička – 9. M. Jaroň, 17. Provazník. Rozhodčí: Ogrodník – Poláček, Mankovecký. ŽK: Staněk, Velička - Provazník, Říha.