st 5.6.2024

Béčko v předehrávce zdolalo Frýdlant

Třináctý vítězný zápas s řadě si připsala rezerva Baníku: ve středeční předehrávce zdolala na Bazalech Frýdlant nad Ostravicí 3:2. Baníkovci museli dvakrát dohánět jednobrankovou ztrátu, ale velikou převahu v poli přece jen přetavili v obrat.

Hra nabrala od první minuty očekávaný vývoj, skóre ale nikoliv. Baník sice motal soupeře kolem frýdlantského vápna, ale v produktivitě mu hosté dávali tvrdou lekci. Snad z první nebezpečnější akce v 22. minutě dostal z levého křídla Šafner míč na střed a technicky zamířil z šestnáctky k tyči. Struhař byl krátký.

Domácí pokračovali v tlaku. Fadairo se z ostrého úhlu pokusil překvapit brankáře Thimela, ale jeho křížná střela jen lízla tyč. Paradoxně tak úspěch přinesla situace, která vyloženou šancí určitě nebyla. Měkota ve 38. minutě odvážně napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho prudký projektil Thimelovi nečekaně prošel mezi rukama do sítě.

Střelecky efektivní Frýdlant ale dokázal odpovědět. Minutu před přestávkou to z nějakých osmnácti metrů zkusil levačkou Kedroň a balon se o tyčku odrazil za brankovou čáru.

I ve druhé půli to byla hra na jednu branku. V 55. minutě se před Málkem otevřela na kraji hostující obrana a domácí křídelník zakončil svůj výpad levou nohou přesně po zemi k tyči. Za šest miut otočil skóre střídající, který zblízka nekompromisně uklidil Fadairovu přihrávku ze strany.

Baník mohl přidat i další branky, avšak Kilibarda trefil pouze břevno a tutovku Kašpárka chytil gólman Thimel.

Josef Dvorník: "Čekali jsme, že soupeř bude hrát z hlubokého bloku a na brejky, což se potvrdilo. V první půli byl daleko produktivnější. Dvě situace kolem našeho vápna zužitkoval ke vstřelení dvou gólů. O přestávce jsme se to spíše snažili zklidnit a apelovat na hráče, ať jsou trpěliví. Hráli jsme dále svoji hru, ty šance přišly a my jsme dvě proměnili a otočili skóre. Ač tam byly změny na vícero postech, ten tým tým to zvládl a jsme rádi, že jsme natáhli naši vítěznou sérii o další zápas."

0Josef Struhař90200

5.
června
Baník B VS Frýdlant

Poločas: 1:2
Branky: 38. Měkota, 55. Málek, 62. Kilibarda – 22. Šafner, 45. Kedroň. Rozhodčí: Proske – Dudek, Šafrán. ŽK: Elekana - Mikulenka.