čt 1.8.2024

Pohárový postup! Urartu - Baník 0:2!

Baník splnil, co si před odvetou 2. předkola UEFA Konferenční ligy předsevzal. Vyhrál i odvetu v Jerevanu. Po výsledku Urartu - Baník 0:2 se Ostrava může těšit na 3. předkolo soutěže!

Dominik Holec v brance Baníku si svůj premiérový zákrok v soutěžním utkání v ostravském dresu připsal hned ve stínu nedalekého Araratu ve druhé minutě. Byla to pro něj však snadná záležitost, protože si vyběhl pro dlouhou přihrávku soupeře a v klidu ji utlumil v koši.

Přímou střelou na branku se v utkání jako první prezentoval Baník. Matěj Šín potáhl míč před šestnáctku, přiťuknul Ewertonovi, ten to zkusil, trefil však prostor, kde stál gólman Gazarjan.

Na druhé straně kontroval o malou chvíli později Pollarus pokusem z dvaceti metrů, Dominik Holec bez potíží chytil.

Sedmnáctá minuta přinesla rozehraný rohový kop Baníku, následný centr a hlavičku Filipa Kubaly mířící o pár metrů vedle.

To už ale Baník zcela převzal kontrolu nad utkáním, usadil se na půlce domácích a tlačil. Další hlavička Filipa Kubaly už minula branku jen o pár centimetrů.

Ve 22. minutě převzal David Buchta na pravé straně přesný pas Jana Jurošky, vnikl z boku do pokutové území, dostal se až před roh malého vápna, podél něj poslal balon na druhou stranu Ewertonovi, a ten splnil, co slíbil den před utkáním, totiž že v utkání vstřelí gól – 0:1.

Domácí se pokusili zvýšit obrátky, ale Baník soupeře do nebezpečné situace nepustil. Naopak. Ve 41. minutě na rýsoval Filip Kubala krásnou kolmici Davidu Buchtovi, ten se už už ocital sám před brankářem, když mu zezadu skluzem v poslední chvíli zablokoval balon dobíhající A. Gazarjan.

Brzy po pauze přišla velká šance domácích. Míč po rychlé kombinaci propadl až za ostravskou obranu, před malým vápnem si k němu naběhl Mojsesjan, z otočky vypálil a Dominik Holec předvedl skvělý zákrok. Dokázal na ránu z bezprostřední blízkosti zareagovat a vyrazil ji!

Hned vzápětí Baník svůj náskok pojistil. V 51. minutě rozehrál Ewerton rohový kop, do malého vápna vběhl Matěj Chaluš, napálil míč pravačkou z voleje a bylo to.

V 56. minutě zkoušel korigovat Pollarus, pálil z rohu šestnáctky a hodně mimo.

Baník dál kontroloval zápas a snažil se svůj náskok zvýšit. Z jeho snahy rezultovalo několik situací v šestnáctce a několik rohových kopů. V 85. minutě už už směřoval míč centrovaný Davidem Buchtou na hlavu zcela volného Abdullahi Tanka, gólman domácích však balon na poslední chvíli uzmul pro sebe.

PAVEL HAPAL: "Jsem spokojen s postupem i hrou. Měli jsme z těch klimatických podmínek trochu obavy, kluci to zvládli velice dobře. Povedl se nám vstup do utkání, dali jsme gól, měli jsme i další šance. Ve druhém poločase měl šanci soupeř, Dominik Holec to skvěle vychytal, pak jsme přidali i druhý gól. Postoupili jsme a dokonce i vyhráli, pochvalu si zaslouží celý tým."