so 8.12.2018

Vítězná těžká bitva: Baník – Bohemians 1905 2:0!

Velmi důležité tři body pro Baník! Byla to tvrdá bitva o každý čtvereční metr. Proti běhavému a velmi houževnatému soupeři se Ostravané těžko prosazovali. Ale bojovnost jim nakonec v zápase s Bohemians Praha 1905 pomohla k vítězství 2:0! Svými góly o něm ve druhé půli rozhodli Daniel Holzer a Patrizio Stronati.

Co všichni v Baníku i kolem něj očekávali, to se také na hřišti odvíjelo. Bohemians od první chvíle prokazovali, proč se jim v této sezoně daří víc na hřištích soupeřů než doma. Nepustli Baník do nebezpečných kombinací a domácí museli vsadit na bojovnost, trpělivost a také pozornost, protože hosté čekali na každou chybu.

Poprvé se Ostravané výrazněji prosadili v 11. minutě. Robert Hrubý pálil z hranice šestnáctky nebezpečně, leč také nepřesně. Jeho pokus těsně minul pravou tyč Fryštákovy branky.

Do dalšího zakončení se Baník dostal ve 25. minutě. Střílel Daniel Holzer, Fryšták jeho pokus chytil. A ani se střelou Martina Filla neměl gólman „klokanů“ větších potíží.

Bojovnost byla dominantou utkání i ve druhé půli. V ní už bylo ovšem k vidění více šancí. Na obou stranách. V 61. minutě střílel nebezpečně, nicméně nakonec přece jen nad, hostující Reiter. A o tři minuty později měl Bank do té doby největší šanci. Střelu Holzera tečoval v šestnáctce hlavou Hrubý. Balon však těsně přeletěl Fryštákovo břevno.

V 69. minutě udeřilo. Holzer vypálil z dobrých 25 metrů a míč zahučel k levé Fryštákově tyči. Gólman Bohemians si na míč sáhl, vyrazit ho však nedokázal.

Hosté o chvíli později kontrovali, ránu zblízka však srazila ostravská defenziva nad branku. A pak zase Baník! Dame Diop poslal míč do volného prostoru Holzerovi. Tomu pokus o kličku gólmanovi nevyšel.

V 82. minutě mohlo být srovnáno. Blízko gólu byl Reiter. Přestřelil.

V 90. minutě rozhodl Stronati. Míč mu perfektně nacentroval Hrubý a „Zio“ hlavou zvýšil na konečných 2:0.

BOHUMIL PÁNÍK: "Důležité utkání s obrovsky nepříjemným soupeřem. Věděli jsme, že to bude bolet. V první půli jsme pozdě dostupovali a těžko jsme je chytali. Byli obrovsky nepříjemní a časo jsme je zablokovvali až v poslední chvíli. Věděl jsem, že přijde čas náš a přišel s Diopem. Povedla se nám akce z levé strany, kdy si hráči vyměnili strany, levý half to přihrál pravému a ten rozhodl. Bylo to o tom, kdo dá ten gól."

MARTIN HAŠEK: "Hraje se na góly. Příležitosti jsme neproměnili, Baník proměnil šanci, to byla ukázka kvality. Pak ze standardky výhru pojistil. Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti, ale není to poprvé na podzim."