ne 23.5.2021

Tvrdý náraz: Plzeň - Baník 4:0

Baník se v Plzni neprosadil. Po půli prohrával o gól, po přestávce inkasoval ještě třikrát, a tak se zrodil výsledek Plzeň - Baník 4:0

Utkání začalo stoprocentní šancí Baníku. V páté minutě obral Nemanja Kuzmanovič dvojici plzeňských stoperů o míč a utíkal středem hřiště sám na gólmana Staňka. Obstřelil jej, ale trefil tyč.

Za minutu přišla první možnost domácích, po rohovém kopu střílel zblízka Lukáš Hejda, Jan Laštůvka vyrazil.

A stejně naložil gólman Baníku o chvíli později i se střelou Lukáše Kalvacha.

Baník pak nějaký čas držel míč na polovině soupeře, v 17. minutě ale přišla rychlá akce domácích, na jejím konci v ideální pozici Pavel Bucha, vystřelil však nad.

Stejný hráč to zkusil ve 29. minutě, jeho tečovaný pokus skončil opět mimo. To už se aktivita vrátila znovu zpět na plzeňskou stranu a rezultoval z toho gól. Lukáš Kalvach našel přesným pasem Matěje Hybše, ten poslal míč z první před branku, kde se nejlépe orientoval Hejda. A ten zblízka otevřel skóre.

Brzy po pauze domácí zvýšili. Obrana Baníku sice nejdříve dokázala alespoň pozastavit rodící se výpad Viktorie do otevřené obrany, byl z toho však roh pro domácí, z něhož hlavou udeřil Jakub Brabec – 2:0.

V 58. minutě se po rychlé kolmé akci domácích dostal do dobré pozice Pavel Šulc. Jan Laštůvka zachránil.

Vzápětí prchnul domácí obraně Yira Sor, jeho střelu zastavil pro změnu Staněk.

Další nebezpečí ze strany Plzně přišlo po Šulcově přihrávce na volného Aleše Čermáka. Ten se v šestnáctce dostal ke střele, Jan Laštůvka na čáře zachránil.

V 67. minutě zahrávali domácí přímý kop z pozice podobné rohovému kopu. Míč propadl ke vzdálenější tyči, kde se k němu dostal Hejda, ten pálil zblízka, Jan Laštůvka vyrazil.

V 74. minutě napálil Šulc z deseti metrů tyč.

V 81. minutě přišla akce Baníku, zakončil ji Daniel Tetour. Uvolnil se, vypálil k tyči, Staněk však vyrazil. A vzápětí přišel rychlý kontr domácích a Zdeněk Ondrášek jej vyšperkoval nechytatelnou střelou k tyči – 3:0.

A v 88. minutě přidali domácí ještě jeden gól, prosadil se Adriel Ba Loua.

Michal Bílek: “Výkonem jsme navázali na zápas proti Slavii s lepším výsledkem. Hráči se zasloužili konečně bodovat, pracovali velmi dobře, přestože měli v nohách těžký pohárový zápas. Jsem rád, že jsme konečně začali střílet góly, vzadu jsme s výjimkou úvodní chyby soupeře do šance nepustili. Ukázali jsme, jakým způsobem chceme hrát v příští sezoně, v přípravě se na to ještě víc zaměříme. Věřím, že v Opavě navážeme na poslední dva zápasy a že do Evropy postoupíme."

Ondřej Smetana: "Hrubě jsme to utkání nezvládli. Udělali jsme si kaňku na předešlých výsledcích. Ani si nemyslím, že by zápas ovlivnila ta neproměněná stoprocentní šance Kuzmanoviče z úvodu, ale spíše náš nedůraz a špatný pohyb. Plzni jsme to ulehčili a hlavně středovým hráčům jsme dali strašně moc prostoru, měli na všechno hodně času. K tomu se pak přidala křídla, Plzeň pak měla dostatek prostoru, přehrávala nás a trestala."