so 17.2.2024

Slezané dominovali: Boleslav - Baník 1:3

Dominantním výkonem se Baník prezentoval v utkání 21. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Mladé Boleslavi. Zápas ovládl herně i výsledkově a zvítězil 3:1.

Baník se od úvodní minuty chopil aktivity, byl na hřišti dominantní, a to s výjimkami určitých kratších časových úseků trvalo prakticky po celý zápas. První střelecké pokusy směrem na mladoboleslavskou branku vyslal David Buchta. Poprvé mu ránu zpacifikoval Matouš Trmal, podruhé mířil hráč Baníku mimo.

Přišla 17. minuta a převaha Baníku doznala číselného naplnění. Quadri Adediran se před hranicí šestnáctky třikrát za sebou pokusil prostrčit míč přes obranný val nabíhajícímu spoluhráči. Když se k němu balon od domácích bránících hráčů vrátil potřetí, zvolil tentokrát přihrávku zpět volnému Tomáši Rigovi, ten napřáhl z nějakých dvaceti metrů k úžasné ráně, zakroutil míč k pravé tyči, k níž Trmal doletěl příliš pozdě – 0:1.

Ve 28. přišla první šance domácích a zrodilo se vyrovnání. Matěj Pulkrab přihrál z pravé strany do šestnáctky Jakubu Fulnekovi, ten si na rohu malého vápna udělal prostor ke střele a zblízka propálil Jiřího Letáčka – 1:1.

O chvíli později poslal Tomáš Ladra míč na hlavu Daniela Marečka, jenž mířil ke vzdálenější tyči, ale minul.

Baník ale náznak mladoboleslavského vzedmutí rychle eliminoval, a navíc tvrdě udeřil. Ve 42. minutě poslal Jiří Boula kolmou přihrávku Quadri Adediranovi, ten si míč šikovně zpracoval, posunul se blíž ke středu hřiště a z osmnácti metrů vypálil. Jeho ránu tečoval domácí Tomáš Král, a tím vystavil svého gólmana Trmala do bezvýchodné situace – na změnu směru střely mohl domácí brankář sotva zareagovat – 1:2.

A v nastavení první půle přidal Baník třetí gól. Po domácím rohovém kopu se ve vlastní šestnáctce dostal k míči Jiří Boula. Okamžitě přesnou přihrávkou rozběhl Davida Buchtu, který nastartoval úžasné sólo. Potáhl míč ve sprintu až před domácí pokutové území, tam jej mezi vracejícími se boleslavskými hráči předložil rozběhnutému Ewertonovi, jenž byl náhle sám proti Trmalovi. Zvolil elegantní oblouček a nedal mu šanci zakročit – 1:3.

Také po přestávce byl Baník nebezpečnější a vytvořil si několik velkých šancí, a zároveň velmi pozorně bránil.

V 50. minutě pokračoval v seriálu svých střeleckých pokusů ze střední i větší vzdálenosti Tomáš Rigo. V tomto případě mu Trmal ránu chytil. Stejně dobře si domácí brankář vedl proti pokusu Quadriho Adedirana v 66. minutě.

Největší příležitost domácího týmu přišla v 67. minutě. Lamin Jawo se z pravé strany probil k malému vápnu, chtěl předložit podél jeho hranice před branku Jusufovi, ovšem Jiří Letáček proti této přihrávce vytrčil nohu a fantastickým zákrokem nebezpečný balon zastavil.

Baník kontroval v 76. minutě, kdy se míč po rychlé kombinaci dostal od Matěje Šína k Matúši Rusnákovi, který si naběhl na hrot a byl náhle sám proti Trmalovi. V kritické chvíli ale netrefil míč ideálně a Trmal jej dokázal zastavit. Oba hráči si svůj souboj zopakovali o dvě minuty později, Matúš Rusnák z výborné pozice střílel, Trmal skvěle zakročil.

A ještě jedna šance pro Baník, který v závěru zápasu perfektně kontroloval hru. Tomáš Rigo získal míč, posunul se s ním rychle dopředu, v pokutovém území předložil Matěji Šínovi, ale ten v gólové pozici pálil nad.

David Holoubek: "Zápas se nám nepovedl, soupeř zaslouženě vyhrál. Blahopřeji Baníku, my se teď musíme soustředit na další zápas a z této porážky si vzít ponaučení, protože se nám nedařilo ve všech herních aspektech."

Pavel Hapal: "Rozdělil bych utkání na dva poločasy. V tom prvním jsme chtěli být hodně aktivní, napadat, hrát vysoko a získávat míče. To se nám dařilo a dokázali jsme toho využít vstřelením gólů. Ve druhém poločase už jsme chtěli hrát více v bloku, zase ale ne nějak hodně couvat. I to jsme plnili, měli jsme ještě dost šancí na zvýšení náskoku. Děkuju mužstvu za jeho pracovitost."