po 20.8.2018

Sladký večer na Hané: Sigma - Baník 1:4

Výborný výkon, vynikající výsledek! Baník zcela ovládl utkání na hřišti Sigmy Olomouc, vyhrál 4:1 a navíc se může těšit z hattricku Dame Diopa! Svůj první gól v dresu Baníku vstřelil i Martin Fillo. Tohle byl moc hezký baníkovský večer.

„Ideální scénář je šest bodů, dobrý scénář jsou čtyři body,“ prohlásil trenér Bohumil Páník, když před dvojutkáním na hřištích soupeřů, tedy Bohemians a Sigmy Olomouc odpovídal na otázku, kolik bodů by si přál z tohoto miniturné přivézt. Baník jich přivezl šest, Bohumila Páníka navíc může těšit výkon, který Baník v Praze a zejména v Olomouci podal.

Na Andrově stadionu se to všechno začalo od samého začátku vyvíjet příznivě. Hned ve 3. minutě poslal Ondřej Šašinka míč na pravou stranu, kam si naběhl Lukáš Pazdera. Ten balon skvělým způsobem okamžitě poslal pod sebe do šestnáctky přesně tam, kam nabíhal Martin Fillo. Zkušený záložník neotálel, napálil míč z první a nedal olomouckému brankáři Buchtovi šanci.

A za deset minut bylo na tribuně „sever“, kterou fanoušci Baníku takřka celou zaplnili, ještě veseleji. Nejdřív skvěle zasáhl Jan Laštůvka proti Šimonu Faltovi, i když akci pak zneplatili rozhodčí, protože domácí hráli z ofsajdu. Pak ovšem poslal míč do olomouckého pokutového území Jiří Fleišman. Balon si převzal Daniel Holzer a ačkoliv měl kolem sebe dva domácí hráče, vykouzlil senzační přihrávku do střelecké pozice Dame Diopovi. A útočník Baníku vystřelil k tyči a zadělal na svůj úžasný střelecký koncert – 0:2!!

Domácí se snažili vymanit z nečekaného šoku a soupeře přitlačit. Defenziva Baníku ovšem pracovala výborně a Hanáci se takřka nedostali do šance. Až na situaci z 25. minuty, kdy domácí Sladký v dobré pozici minul míč.

Také po přestávce se Baník snažil hrát aktivně a byl nebezpečnější. V 60. minutě poslal další výborný míč do olomoucké šestnáctky Lukáš Pazdera. Vyskočil si na něj Martin Fillo, hlavou jej poslal ke druhé tyči, a právě tam si naběhl Dame Diop. A zblízka zvýšil na 3:0 pro Baník!

Zdálo se být rozhodnuto, v 63. minutě ale pozlobil ostravskou defenzivu Nešpor, který poslal Faltovu přihrávku těsně vedle ostravské branky. A o chvíli později mířil stejný hráč znovu mimo, tentokrát hlavou.

A pak završil svůj velký večer Dame Diop. Pomohl mu Robert Hrubý, který se ve složité situaci probil k vynikající přihrávce před branku. A znovu přesně do míst, kam Dame Diop nabíhal. Hattrick a 4:0 pro Baník!

Sigma nakonec dokázala stav utkání mírně zkorigovat, na 1:4 snížil střídající Dvořák, víc už ale Baník domácím nedovolil a završil nejvyšší své vítězství na olomoucké půdě v éře české ligy.

VÁCLAV JÍLEK: „Měli bychom se fanouškům omluvit za výkon, který jsme předvedli. Absolutně žádné hledání omluvy ve smyslu, že máme těžký program, nepřipouštím. Všichni dnes zahráli pod své možnosti.“

BOHUMIL PÁNÍK: „Dneska hráči, kteří dávali góly, tvrdě pracovali. Tak to ve fotbale je. Nic nedostanete zadarmo. Sigma měla taky nějaké příležitosti, my na rozdíl od nich jsme to dali. Měli jsme smrtící rychlé akce do otevřené obrany., to rozhodlo o výsledku.“