út 20.4.2021

Skvělý obrat! Baník - M. Boleslav 2:1

Po dlouhých sedmi letech dokázal Baník na svém hřišti porazit Mladou Boleslav. Ačkoliv po půli prohrával, zvítězil nakonec 2:1!

První velkou šanci si vypracoval Baník, a to už ve 4. minutě. Nemanja Kuzmanovič uvolnil v šestnáctce Gigli Ndefeho. Ten byl sám, jeho střelu ale mladoboleslavská defenziva dokázala srazit a míč zamířil jen do boční sítě.

Udeřilo však na druhé straně. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Jiří Klíma a zblízka zacílil přesně – 0:1.

Ve 12. minutě pálil z nadějné pozice Filip Kaloč, mířil však do středu branky.

Střelou zpoza šestnáctky to o chvíli později zkoušel na druhé straně Lukáš Budínský, Jan Laštůvka vyrazil.

Tomáš Ladra vzápětí mířil z podobné pozice o fous vedle!

Ve 27. minutě zakroutil Jiří Fleišman balon do šestnáctky, míč proskákal až k brankáři Šedovi, který stačil reflexivně vyrazit jen před sebe k Filipu Kaločovi. Jeden z bránících hráčů soupeře mu ale skákající míč před prázdnou brankou na poslední chvíli ukopl.

O chvíli později už dostal Patrizio Stronati míč hlavou do branky, gól však kvůli ofsajdu přihrávajícího Jaroslava Svozila neplatil.

Těžký zákrok pak předvedl Jan Laštůvka, rána Tomáše Ladry šla do protipohybu, gólman Baníku ale stačil vykopnout!

38. minuta a hlavička Filipa Kaloče. Prudká, ale těsně nad! Vzápětí Filip Kaloč v šestnáctce přiťukává volnému Dyjanu Carlosu de Azevedovi. Ten ale nemá prostor pro nápřah a míč stačí jen lehce tečovat. Bezprostředně poté vniká brazilský záložník z levé strany do šestnáctky, dostane se až na malé vápno, tam ale nedokáže přihrát spoluhráči. Velké šance, ale nic z nich.

Po přestávce se na první zajímavou situaci čekalo sedm minut. Pak přišla jedovatá rána Adama Jánoše, která však přeplachtila břevno.

V 55. minutě se z gólu už už radoval Tomáš Zajíc. Zbytečně. Střílel z ofsajdu.

Srovnání přišlo v 66. minutě. Nejdřív Ladislav Takács v šestnáctce zcela zřetelně fauloval Gigli Ndefeho a následnou penaltu proměnil Dyjan Carlos de Azevedo.

V 74. minutě získal Baník u půlící čáry míč, David Buchta akci rychle rozehrál, potáhl míč dopředu, posunul naprosto přesně do běhu Danielu Tetourovi, který byl sám a perfektně zakončil – 2:1!

V 81. minutě střílel Václav Drchal. Nebezpečně z šestnáctky a z osy hřiště. Jan Laštůvka vyrazil.

V ještě lepší pozici byl Tomáš Malinský. Střílel z devíti metrů, ale trefil záda blokujícího Jaroslava Svozila.

A pak musel zasahovat znovu Jan Laštůvka, tentokrát proti nebezpečné ráně Jiřího Skaláka. Dokázal ji ztlumit a zachytit i před dobíhajícím Malinským. A tím dal Baníku definitivně jistotu vítězství, které mohl v závěru pojistit Filip Kaloč, jehož ve velké šanci vychytal Šeda.

Ondřej Smetana: "Pomaleji jsme se rozjížděli, ale myslím, že na klucích bylo vidět, že chceme vyhrát a šli si za tím. Celý zápas jsme si vytvářeli šance a myslím, že jsme to nakonec zaslouženě otočili a vyhráli. Museli jsme si to ale odedřít, odpracovat. Poločas nám trvalo, než jsme se rozběhali. Ve středu hřiště nás párkrát přehráli, tam nám to párkrát zaskřípalo, ale jinak jsme nehráli špatně. Kluci si to odbojovali, zvládli to houževnatostí, kvalitou. Je to pro nás velmi cenné vítězství, cenný obrat. Boleslav má nesmírně kvalitní tým.“

Karel Jarolím: "Nevstoupili jsme do zápasu špatně. Byli jsme nebezpeční, podařilo se nám dostat do vedení, měli jsme i jiná zakončení. O půli jsme si říkali, že musíme pokračovat klidně, ale prvních dvacet minut jsme se sami dostali pod tlak a většinu útočných akcí jsme pokazili už v zárodku. Před penaltou jsme byli ve špatném postavení v obraně, pak po momentu, kdy se podle mě dal zapískat faul na Douděru, se Baník dostal do vedení. Snažili jsme se ještě o srovnání skóre, ale nepovedlo se nám to."

16Jan Laštůvka90100

20.
úterý
Baník VS Boleslav

Branky: 66. de Azevedo z penalty, 74. Tetour (Buchta) - 10. Jiří Klíma. Rozhodčí: Orel – Hájek, Paták. ŽK: Smetana (trenér) - Malínský, Takács. Hráno bez diváků.

Laštůvka - Sanneh, Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo (87. Fillo), Jánoš (87. Pokorný), Kuzmanovič (56. Tetour), Kaloč, Ndefe (69. Buchta) – Zajíc (56. Šašinka).