so 24.4.2021

Série prodloužena: Sigma - Baník 0:2!

Skvěle! Baník prodloužil ligovou neporazitelnost proti Olomouci na šest zápasů. Na Andrově stadionu zvítězil 2:0, přičemž v 90. minutě, ještě za stavu 1:0 pro hosty, chytil Jan Laštůvka penaltu!

Sigma začala aktivně a v 7. minutě měla první možnost, Florent Poulolo zblízka trknul míč hlavou na branku Baníku, míč však přes blok ostravské defenzivy do sítě neprošel.

I v dalším průběhu se Sigma tlačila aktivně dopředu, Baník ale velmi pozorně bránil, do další šance Hanáky nepustil a čekal na svou šanci. Ta přišla ve 27. minutě. Daniel Holzer vhodil míč z autu rozběhnutému Davidu Buchtovi, ten si balon zpracoval do běhu, před šestnáctkou si jej vyměnil s Dyjanem Carlose, de Azevedem, který mu balon vrátil, David Buchta si jej navedl na střelu a po zemi k tyči nedal Aleši Mandousovi šanci.

A hned přišly další šance Baníku. Ondřej Šašinka zakončoval zblízka dvakrát, přičemž zejména jeho druhý pokus byl velmi nadějný. Mandous však zakročil výborně a ránu yvrazil na roh.

A ve 36. minuě využil Dyjan Carlos de Azevedo zisku míče na útočné polovině, vtrhnul do olomoucké šestnáctky, z úhlu vypálil, zblízka však minul.

A krátce před půlí trefil na druhé straně David Houska z přímého kopu břevno.

Po pauze zahrozil jako první Pablo Gonzales, jeho táhlá střela letěla těsně mimo. Na druhé straně hlavičkoval Patrizio Stronati po rohovém kopu nad.

Cestu do baníkovské šestnáctky pak z levé strany hledal mladík Jáchym Šíp, jeho centr chytil Jan Laštůvka

Baník, vydatně povzbuzován fanoušky, kteří se nashromáždili za branami stadionu, se pokoušel navýšit skóre a velkou šanci měl Filip Kaloč. Centr z levé strany však nedokázal před brankou zkrotit a míč mu domácí hráč nakonec ukopl.

Obrana Baníku v čele s Janem Laštůvkou pak zachytila několik nebezpečných pokusů Sigmy a průnik do finální pozice.

A v 77. minutě se zrodila další šance. Tomáš Zajíc předběhl Romana Hubníka, zkoušel obstřelit vyběhnutého Mandouse, ten se ale vytáhnul a míč vyškrábnul na roh.

Filip Kaloč pak dostal možnost potrestat Mandousovo zaváhání v rozehrávce, vypálil však nad.

V samém závěru zasáhl Nemanja Kuzmanovič míč nešťastně rukou a byla z toho penalta. Jan Laštůvka je ale mág a v 90. minutě ji Gonzalesovi chytil!

A v nastaveném čase ukončil drama po akci Nemanji Kuzmanoviče svou první ligovou trefou zblízka Filip Kaloč!

Radoslav Látal: “V prvním poločase jsme udělali jednu chybu a soupeř nás bohužel potrestal. Za celý poločas jsme si ale kromě břevna z přímého kopu nevytvořili žádnou šanci. Trápí nás to celou sezonu. Nechci kluky shazovat, dnes to měli těžké, ale je to také o kvalitě a důrazu. Závěr zápasu pak přesně charakterizuje a vystihuje naši sezonu, takových zápasů jsme měli spoustu. Dopadlo to, jak to dopadlo.”

Ondřej Smetana: “Sigma vstoupila do zápasu aktivně, což jsme očekávali. Tuhle pasáž jsme ale zvládli, nepustili Sigmu do žádné velké šance a přežili to. Postupem času jsme se stávali nebezpečnými i my a chodili jsme do rychlých protiútoků. Jeden se nám vydařil a šli jsme do vedení. Druhý poločas pokračoval ve stejném scénáři. Chyběl tomu jen dřívější druhý gól a závěr by mohl být klidnější. Fotbal někdy píše hezké příběhy a dnes to je pro Honzu Laštůvku a celý Baník nádherný zápas. Laštůvka má pro tým a celý klub obrovský přínos. Myslím si, že jsme si vytvořili více jasných gólových příležitostí, odpracovali jsme zápas podle plánu a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat také fanouškům, byli slyšet celý zápas. Kluci si užili také děkovačku na konci zápasu a jsou za to rádi."