st 19.10.2022

MOL Cup: Velvary - Baník 0:2

Baník zvládl úlohu favorita a na půdě třetiligových Velvar vybojoval postup do osmifinále Mol Cupu. Díky gólům Roberta Miškoviče a Daniela Smékala mohli být Slezané po utkání spokojeni s vítězstvím 2:0.

Nebyl to pro Baník snadný zápas. Když se ve 12. minutě po rohovém kopu dostal u zadní tyče k zakončení Michal Frydrych, mohlo se zdát, že další šance Baníku budou rychle následovat, tak jednoduché to ale Slezané ve Velvarech neměli. Šanci Michalu Frydrychovi zlikvidoval výborným zásahem brankář Měsíček a pak se mohli radovat domácí. Jeden z hráčů Slovanu se proháčkoval do výborné střelecké pozice, situaci zachránil Martin Hrubý v brance Baníku.

Ve 23. minutě se v šestnáctce domácích dostával do zajímavé pozice David Buchta, už se chystal zakončit, velvarský Jakub Rubeš jej ale na poslední chvíli zablokoval.

Pak napřáhl k úžasné ráně Tomáš Kott a trefil břevno! S pokusem Jana Havránka si poradil Martin Hrubý a Dominik Šustr po rohovém kopu přestřelil.

Baník měl dvě možnosti v závěru první půle, Petru Jaroňovi, jemuž hezky předložil Jiří Klíma, míč odskočil od nohy a Roberta Miškoviče, jenž pálil levačkou z nějakých deseti metrů, vychytal Měsíček.

Do vedení se Baník dostal brzy po pauze. Michal Frydrych poslal míč obloučkem do šestnáctky, před malým vápnem vyskočil nejvýše Robert Miškovič a hlavou otevřel skóre.

O vyrovnání se pokoušel domácí Havránek, po rychlé akci volil zakončení obstřelem a o kousek minul levou tyč.

V 60. minutě zvonil Baník o brankovou konstrukci domácích. Robert Miškovič nacentroval a Jiří Klíma hlavičkoval do břevna. Odražený míč se v nelehké pozici snažil vrátit do branky Jan Juroška, ale také on trefil hlavou břevno.

Domácí mezitím nevyužili chybu Baníku v rozehrávce a jeden z Velvarských ve snaze poslat míč do prázdné branky těsně minul.

Definitivu dal výsledku v 84. minutě Daniel Smékal, který si šikovně obešel brankáře a střelou do prázdné upravil na 0:2.

PAVEL HAPAL: "Výsledek se nerodil lehce, ale jeli jsme do Velvar pro postup, a ten máme. První poločas se nevyvíjel podle našich představ. Na začátku druhého jsme dokázali otevřít skóre, ale pak jsme nabídli velkou šanci k vyrovnání do prázdné branky a kdyby to bylo 1:1, ještě bychom výsledek složitě honili."