st 14.9.2022

Juniorka v derby porazila Vítkovice

Vítězstvím Baníku 4:2 skončila dohrávka předehrávaného 17. kola MSFL, v němž se Slezané představili na domácí půdě Vítkovic. Baník v derby vedl od 1. minuty, Vítkovice dokázaly jen dvakrát korigovat.

Baník vstoupil do zápasu raketovým způsobem. Už v první minutě našel Jan Juroška u přední tyče Daniela Smékala, a ten otevřel skóre. Ve 23. minutě fauloval v šestnáctce vítkovický Jiří Hrušovský pronikajícího Jana Jurošku, byla z toho penalta, a tu poslal Jakub Drozd nechytatelně k pravé tyči.

Zdálo se, že Baník má zápas pevně v rukou, ale zničehonic přišlo snížení. Kapitán Vítkovic Matyáš Richtár zakroutil míč z přímého kopu z pravé strany k malému vápnu, tam unikl pozornosti obrany Baníku Josef Bystřičan, jenž zblízka propálil Jiřího Letáčka.

Za čtyři minuty to bylo znovu o dva góly. Střelu Jana Jurošky gólman Josef Květon neudržel a Daniel Smékal zblízka dorazil - 1:3.

Druhý poločas byl o poznání dramatičtější a přinesl řadu šancí na obou stranách. Ujaly se dvě z nich, po jedné na každé straně. Nejdříve uprchl po pravé straně Roman Zálešák, poslal před branku ukázkový centr, který Timofej Barkov hlavou uklidil přesně k tyči.

V 76. minutě přišlo druhé vítkovické snížení, když Adam Kebisek napálil centr z pravé strany bez přípravy z voleje a nedal Jiřímu Letáčkovi šanci zasáhnout.

Oba týmy si ještě vytvořily několik možností, Timofej Barkov trefil dokonce břevno, ale skóre už se neměnilo.

Milan Chalupa: "Dnešní zápas nebyl z naší strany z těch nejpovedenějších. Lépe jsme do zápasu nemohli vstoupit. Po 30 sekundách jsme po hezké akci otevřeli skóre a víceméně celý poločas jsme měli v naší režii. Soupeř sice po ojedinělé akci ze standardní situace snížil, ale my jsme opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Do 2.poločasu jsme prostřídali, nechali jsme odpočinout některým hráčům základní sestavy. Ze hry se nám vytratil pohyb, poctivost a disciplína. Směrem dopředu jsme si vytvořili hromadu vyložených šancí, ale dozadu jsme hráli lehkovážně s vědomím, že se nemůže nic stát. Výsledkem není jen korigování skóre na konečných 4:2, ale červená karta pro Zdeňka Říhu. Takže spokojenost s výsledkem, ale ne s druhým poločasem."

0Jiří Letáček90200

14.
Vítkovice VS Baník B

Poločas: 1:3
Branky: 27. Bystřičan, 76. Kebísek - 1. a 31. Smékal, 24. Drozd (pen.), 68. Barkov. Rozhodčí: Lukašík - Mankovecký, Jurajda. ŽK: Kebísek - Říha. ČK: 87. Říha.