Juniorka prohrála s Bohemkou 1:2

11.05.2015 | Tomáš Svoboda

Navzdory převaze, která trvala prakticky po celý zápas,prohráli baníkovští junioři v pondělí odpoledne na Bazalech s pražskými Bohemians 1905 1:2. V utkání 35. kola Juniorské ligy se tak radoval tým, který byl efektivnější v zakončení.

Juniorská liga, 35.kolo, po 11.5. , diváci: 0
FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905
1:2
(1:2)

Branky: 24. Szotkowski – 8. Tiesse, 39. Koštíř. Žlutá karta: Buneš (BOH). Rozhodčí: Proske – Kotík, Záloha.

FC Baník Ostrava: Andrejko – Fojtík, Zawada, Celba, Vengřinek (57. Byrtus) – Matěj (66. L. Kundrátek), Šichor – Pyclík, Tomšů (57. Zapata), P. Kundrátek (60. Behan) – Szotkowski.

Bohemians Praha 1905: Dočekal – Tiesse, Buneš, Košata, Pechr, Káš, Koštíř, Kubec (77. Engelmann), Cicman, Havel, Fotr (64. Hašek).

Komentář

O náročnosti zdolávání branky soupeře leccos napověděla už druhá minuta utkání, v níž se uprostřed hřiště šikovně uvolnil záložník Baníku Dominik Tomšů a vypálil krásnou ránu přímo do šibenice. Proti jeho gólovému záměru měl však velké výhrady gólman Bohemians Dočekal, který zasáhl skvělou robinsonádou a míč vyrazil k rohovému praporku.

Když se mladým baníkovcům nepovedlo dotáhnout do nebezpečného finále několik útočných akcí, udeřilo na druhé straně. Angličan Tiesse zakončil v 8. minutě nekompromisní střelou pod břevno rychlý útok hostí a Baník musel rázem dohánět manko. S tím se ovšem nechtěl smířit útočník Marek Szotkowski, který nejprve Dočekala vyzkoušel střelou levačkou zpoza vápna, avšak ve 24. minutě už se po hezkém průniku středem obrany „Klokanů“ radoval z vyrovnání na 1:1.

Místo potvrzení herní převahy ale přišla pár minut před poločasem druhá branka v síti Jakuba Andrejka, kterého z přímého kopu překonal hostující Koštíř. Něco udělat s nevýhodným stavem 1:2 přišli na hřiště ve druhé půli rychle za sebou Oldřich Byrtus, Victor Zapata a Zdeněk Behan. Největší šanci ovšem připravil v 84. minutě aktivní Szotkowski, který se kličkou zbavil i brankáře Dočekala, ale jeho střílený centr prolétl pouze kolem brankové čáry. I proto si z Ostravy tři body za výhru 2:1 odvezli hostující Bohemians Praha 1905.

Ohlasy trenérů

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Po celé utkání jsme byli na hřišti dominantní, ale trápila nás koncovka. Soupeř nám naopak dal lekci z produktivity. Celkově jsme však na hřišti dominovali, přestože náš výkon tentokrát nebyl na takové úrovni jako v minulých zápasech. Prohráli jsme zkrátka proto,že se nám nedařilo ve finální fázi, kde nám při zakončení scházela lehkost.“