po 11.5.2015

Juniorka prohrála s Bohemkou 1:2

Navzdory převaze, která trvala prakticky po celý zápas,prohráli baníkovští junioři v pondělí odpoledne na Bazalech s pražskými Bohemians 1905 1:2. V utkání 35. kola Juniorské ligy se tak radoval tým, který byl efektivnější v zakončení.

O náročnosti zdolávání branky soupeře leccos napověděla už druhá minuta utkání, v níž se uprostřed hřiště šikovně uvolnil záložník Baníku Dominik Tomšů a vypálil krásnou ránu přímo do šibenice. Proti jeho gólovému záměru měl však velké výhrady gólman Bohemians Dočekal, který zasáhl skvělou robinsonádou a míč vyrazil k rohovému praporku.

Když se mladým baníkovcům nepovedlo dotáhnout do nebezpečného finále několik útočných akcí, udeřilo na druhé straně. Angličan Tiesse zakončil v 8. minutě nekompromisní střelou pod břevno rychlý útok hostí a Baník musel rázem dohánět manko. S tím se ovšem nechtěl smířit útočník Marek Szotkowski, který nejprve Dočekala vyzkoušel střelou levačkou zpoza vápna, avšak ve 24. minutě už se po hezkém průniku středem obrany „Klokanů“ radoval z vyrovnání na 1:1.

Místo potvrzení herní převahy ale přišla pár minut před poločasem druhá branka v síti Jakuba Andrejka, kterého z přímého kopu překonal hostující Koštíř. Něco udělat s nevýhodným stavem 1:2 přišli na hřiště ve druhé půli rychle za sebou Oldřich Byrtus, Victor Zapata a Zdeněk Behan. Největší šanci ovšem připravil v 84. minutě aktivní Szotkowski, který se kličkou zbavil i brankáře Dočekala, ale jeho střílený centr prolétl pouze kolem brankové čáry. I proto si z Ostravy tři body za výhru 2:1 odvezli hostující Bohemians Praha 1905.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Po celé utkání jsme byli na hřišti dominantní, ale trápila nás koncovka. Soupeř nám naopak dal lekci z produktivity. Celkově jsme však na hřišti dominovali, přestože náš výkon tentokrát nebyl na takové úrovni jako v minulých zápasech. Prohráli jsme zkrátka proto,že se nám nedařilo ve finální fázi, kde nám při zakončení scházela lehkost.“