Juniorka přestřílela Slovácko 5:2

02.04.2015 | David Kubáň

Juniorka Baníku v chladném, větrném počasí zahřála diváky kvalitním výkonem a vysokým vítězstvím, neboť ve čtvrtečním klání 33. kola Juniorské ligy porazila na umělé trávě ve Vítkovicích hostující Slovácko 5:2.

Juniorská liga, 33.kolo, čt 2.4. , diváci: 0
FC Baník Ostrava - 1.FC Slovácko
5:2
(3:1)

Branky: 3. Pyclík a 76. Pyclík, 17. Ožvolda, 29. Šašinka, 89. Opatřil – 37. Sadílek, 83. Holek z pen. Žlutá karta: Jeleček (SLO). Rozhodčí: Machálek – Caletka, Podaný.

FC Baník Ostrava: Šrom – Byrtus, Honiš, Zawada, Helešic – Ožvolda (79. Opatřil), Tomšů (73. Hrdlička), Kundrátek L. - Szotkowski (63. Kundrátek P.), Šašinka (85. Čech), Pyclík.

1.FC Slovácko: Nemrava – Pilka, Tesař (62.Rusňák), Jeleček, Fojtášek, Groulík, Holek, Michna (46.Machač), Martiš, Sadílek, Civič.

Komentář

Baník poslal do vedení ve 3. minutě zápasu Pyclík, když po centru z pravé strany zblízka dopravil míč do sítě. Ve 14. minutě sice Szotkowski z vyložené pozice ve skluzu minul, ale o tři minuty si na Byrtusovu přihrávku naběhl Ožvolda a z malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. I třetí branka do sítě Slovácka padla z bezprostřední blízkosti, po akci z pravé strany. Na hlavičku Šašinky neměl hostující brankář nárok. Gólu se dočkalo ve 37. minutě i Slovácko, když Sadílek perfektní ranou od břevna překonal Šroma.

Ve druhém poločase Slovácko převzalo inciativu, ale dobře organizovaná defenzíva Baníku nepouštěla k bezprostřednímu ohrožení Šromovy branky. Až v 65. minutě musel brankář Baníku vážněji zasahovat, když vyrazil na roh Rusňákovu střelu.

Baník si počínal o poznání produktivněji. A opět se jednalo o gól až nápadně podobný předchozím třem v baníkovské režii. Kundrátkův centr zprava zužitkoval v 76. minutě Pyclík. Slovácko sice v 83. minutě korigovalo proměněnou penaltou Holka, ale poslední slovo při utváření dnešního skóre měl Baník. Minutu před koncem normální hrací doby se míč odrazil k Opatřilovi, a ten nekompromisní střelou k tyči uzavřel na konečných 5:2.

Ohlasy trenérů

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Měli jsme dva rozdílné poločasy. První půli jsme zvládli velmi dobře a byli dominantní. Z aktivního pressingu jsme získali hodně míčů,přecházeli do rychlých protiútoků a vytvořili si mnoho příležitostí. Soupeř ve druhé poločase přidal na aktivitě a dělal nám potíže svoji „herností“. I tak jsme měli dění na hřišti pod kontrolou a přidali další dvě branky. Zápas splnil svůj účel,dodrželi jsme vše, co jsme si před utkáním řekli, a to vyznačovat se aktivní hrou, pressingem a dobrou přechodovou fází. Potěšily mě jak individuálními výkony, tak i týmový herní projev našeho mužstva.“