út 14.4.2015

Juniorka porazila v kvalitním zápase Brno 4:2

Jako nadprůměrné hodnotil kouč baníkovské juniorky Radomír Korytář pondělní utkání proti Zbrojovce Brno, kterou mladí baníkovci na Bazalech porazili 4:2. Zápas 29. kola Juniorské ligy vyšel střelecky na jedničku pro domácího útočníka Jakuba Šašinku,který vstřelil hattrick. Z týmu soupeře se jej snažil dotáhnout další fotbalista s ligovými zkušenostmi Stanislav Vávra, který dal oba góly Brna.

Plán sesadit Brno z pozice vedoucího celku Juniorské ligy začal Baník naplňovat už po 12. minutách, kdy se po skrumáži před Hladkého brankou poprvé v utkání prosadil Šašinka. Druhý gólový moment přišel v závěru prvního poločasu. Přímý kop rozehrál Patrik Mišák, jehož střelu mířící do šibenice ještě stihl gólman Zbrojovky vyrazit, ale po akci Ondřeje Pyclíka se míč dostal na malé vápno, odkud se Šašinka opět svým důrazem postaral o zvýšení na 2:0.

Pohledný útočný fotbal pokračoval i ve druhé půli, která přinesla další čtyři góly. Nejprve korigoval stav v 66. minutě z penalty brněnský Vávra, ale po třinácti minutách vrátil Baníku dvougólové vedení z téže standardní situace Šašinka,který tak završil hattrick a v tabulce střelců Juniorské ligy se s osmnácti góly posunul na druhé místo. V poslední minutě ještě padlo po jednom gólu na každé straně. Čtvrtý gól baníkovců vstřelil Filip Kaša, ale poslední slovo si vzal znovu Vávra. Baník tak porazil Zbrojovku 4:2.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Úroveň utkání byla nadprůměrná v měřítku Juniorské ligy. Myslím si,že jsme byli, co se týče herního projevu, lepším týmem než soupeř,který na nás vyrukoval s důraznou hrou. Dokázali jsme se však na ni dobře adaptovat a po pěkných kombinačních akcích dali celkem čtyři branky. Řekl bych, že naše hra neutrpěla ani po prostřídání ve druhé půli, kdy soupeř přidal na aktivitě. Po jeho snížení jsme si vytvořili další brankové příležitosti a zápas dovedli do vítězného konce. Podali jsme zkrátka velmi kompaktní, organizovaný výkon, který byl podložený i kvalitní herní složkou.“