po 25.5.2015

Juniorka podlehla Mladé Boleslavi 1:3

Šťastnější tým vyhrál. Takové konstatování sedí na výsledek 1:3, který se zrodil v pondělním utkání 37. kola Juniorské ligy na Bazalech, kde mladí baníkovci hostili Mladou Boleslav. Vedoucí tým soutěže se proti Baníku především bránil a čekal na protiútoky. Po vyrovnané první půli o svém vítězství rozhodl dvěma slepenými góly v 68. a 77. minutě.

Baníkovci byli od samého začátku aktivnější a kombinační hrou se snažili překonat v hlubokém bloku bránícího soupeře. První vážnější šanci zakončoval v úvodních minutách Daniel Holzer,který však po nabídce Patrika Kundrátka střílel s malou razancí. Několik dalších střeleckých pokusů zpoza šestnáctky buďto zblokovala obrana Mladé Boleslavi, nebo mířily mimo tři tyče. Ujal se až projektil Josefa Celby, který se v 18. minutě trefil přízemní ranou přesně k tyči.

Mladoboleslavští však záhy dostali výhodu sporně nařízené penalty za střet brankáře Vojtěcha Šroma s jedním z jejich útočníků. Přestože baníkovský gólman nejprve zasáhl míč, nařídil sudí Zelinka ve 28. minutě pokutový kop, který proměnil Kateřinák.

Když se podobně úspěšně vedlo v zakončení i jeho spoluhráčům, a to nejprve v 68. minutě ligistovi Šislerovi a v 78. minutě po brejku také střídajícímu Millovi, bylo to rázem 3:1 pro Mladou Boleslav. Ke smůle Baníku chvíli před třetím gólem neproměnil velkou šanci Marek Szotkowski, a když se v samém závěru před brankářem Hankićem neprosadil Jan Matěj a po něm ani Filip Kaša, skončilo poslední domácí utkání baníkovských juniorů v této sezóně výsledkem 1:3.

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Po celé utkání jsme byli lepším a dominantnějším týmem. Hráli jsme rychlý,kombinační a agresivní fotbal, kterým jsme soupeře jednoznačně přehráli. Mladá Boleslav se naopak snažila využívat protiútoků. Dá se říct, že nám dala šťastně dva góly, které rozhodly o konečném výsledku. Myslím si, že dnes nevyhrálo lepší, ale šťastnější mužstvo. Také proto jsem s naším výkonem spokojený.“