pá 21.8.2020

Béčko zabralo ve Stovkách na půdě lídra

Na dvě domácí prohry odpovědělo béčko nejlepším možným způsobem. Nový trenér Ondřej Smetana se svým týmem urval cenné vítězství na půdě vedoucího týmu MSFL Frýdku-Místku 3:2!

Domácí Lipina s řadou zkušených borců v čele s Varadim, Zapalačem či Žondrou a několika bývalými baníkovci v sestavě se výhrami v úvodních dvou kolech pasovala do role favorita, jenže ta se stejně jako v prvních zápasech baníkovské juniorky nenaplnila.

První příležitost měli domácí; Dziubovu střelu vyrazil Murin na roh, po němž ale dorážkou snad z metru skóroval Straňák.

Baníkovce ale inkasovaný gól spíše nastartoval a v závěru půle byli aktivnější. Po Zálešákově centru na zadní tyč to i gólově vyjádřil Fulnek. Lokša mohl domácím přibalit na cestu do šatny i druhý gól, ale vystřelil vedle.

Hosté ale pokračovali v dobrém výkonu i po změně stran a Lokša si ve 47. minutě spravil chuť, když z první levačkou nasměroval do sítě Jaroňův centr zprava.

Přesně po hodině hry Baníku perfektně vyšel brejk, de Azevedo pronikl s balonem po levé straně do vápna a jeho přihrávku na střed poslal do domácí brány po zemi Martiník.

Frýdek ještě Teplým v 65. minutě z penalty snížil na 2:3, ale pak byl k dalším brankám opět blíže spíše Baník. Lokša ani Zajíček v nastavení ovšem další kontry nedotáhli.