ne 16.10.2022

Béčko po boji zdolalo Uherský Brod

Šestý zápas bez porážky! Rezerva Baníku ani v dalším utkání MSFL nezaváhala, byť Uherský Brod udolala 2:0 až po velkém boji.

Uherský Brod vedený exbaníkovcem Lukášem Pazderou nezvolil na Bazalech defenzivní, vyčkávací taktiku a vcelku aktivním pojetím hry byl domácím nepříjemným soupeřem. Baníkovci se dlouho nemohli prosadit. Ale v 37. minutě jim vyšla kombinace po pravé straně a Juroška ranou pod břevno překonal gólmana.

Vyrovnaný boj přinesla i druhá půle, to už ale domácí měli více možností. Znovu to zkoušel Juroška a pak hostující brankář Somberg vytáhl pokus střídajícího Abubakara.

Pojistky se Baník dočkal až v nastavení: nedorozumění hostů uvnitř vlastního vápna využil Gyang a upravil na 2:0.

Milan Chalupa: "Ohromně těžký zápas a vydřené body. Narazili jsme na silného soupeře, který byl organizovaný, důrazný, kondičně a takticky připravený. My jsme v první půli špatně vyhodnocovali situace, v kterých prostorech máme kombinovat. Pro diváky atraktivní, ale nebyli jsme tentokrát tak dominantní a s hrou jsme nebyli spokojeni. Ve druhé půli jsme sáhli ke změnám v sestavě, byli jsme o něco aktivnější než soupeř a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. Ale musím pochválit i hostující tým vedený bývalým obráncem Baníku Lukášem Pazderou. I jeho zásluhou se diváci bavili. Tentokrát udělám i výjimku v hodnocení. Málokdy vyzdvihuji jednotlivce, ale Jan Juroška si to za svůj výkon zaslouží. Útočil, bránil, dal rozdílový gól a organizoval naši hru."

0Jiří Letáček90000

16.
října
Baník B VS Uherský Brod
MSFL

Poločas: 1:0
Branky: 37. Juroška, 90.+1 Gyang. Rozhodčí: Grečmal – Dedek, Šafrán. ŽK: Lorenc.