út 19.5.2015

Baníkovská juniorka přehrála Táborsko 5:1

Diametrální rozdíl v kvalitě soupeřů se jasně podepsal na průběhu hry i výsledku pondělního utkání 36. kola Juniorské ligy, v němž mladí baníkovci zavítali do Sezimova Ústí, kde je doma tým FC MAS Táborsko. Baník svého protivníka jednoznačně přehrál v poměru 5:1, o všechny jeho branky se postarali hráči s ligovými zkušenostmi. Dvě vstřelil Tomáš Vengřinek, po jedné přidali Oldřich Byrtus, Dyjan Carlos de Azevedo a Derrick Mensah.

Poprvé se baníkovci prosadili už ve 4. minutě, kdy Vengřinek uspěl ve velkém vápně v souboji jeden na jednoho a perfektně zakončil. V dalších minutách na straně Baníku rychle přibývaly jak šance, tak góly. Druhý vstřelil ve 27. minutě ranou pod břevno Brazilec De Azevedo a hned o minutu později se z třetího gólu po pěkném průniku a kličce brankáři radoval Byrtus.

Poločasová dominance baníkovské sestavy byla potvrzena hned v úvodu druhého dějství, kdy se trefil Mensah, který zvýšil na 4:0. Poté sice tempo hry v podání Baníku opadlo, ale i tak se hráči nadále snažili o kombinaci a individuální průniky,z nichž vytěžili ještě jeden gól. Byl to podruhé v zápase Vengřinek, který v 72. minutě zakončil povedenou akci střelou do opuštěné branky. Soupeř, který patří společně s Varnsdorfem mezi jasně nejslabší celky Juniorské ligy, dokázal v závěru už pouze korigovat stav utkání, které Baník vyhrál 5:1.

Juniorku Baníku v nadcházejících týdnech čekají dvě závěrečná utkání Juniorské ligy 2014/2015. To první sehraje v pondělí 25. května od 13:00 na Bazalech proti vedoucí Mladé Boleslavi a k poslednímu duelu sezóny pojede v pondělí 1. června do Třince (začátek 17:00).

Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Naše dominance na hřišti byla po celých devadesát minut obrovská. Dá se říct, že utkání splnilo účel v tom, že si hráči s chutí zahráli a bavili se kombinačním fotbalem plným nápadů a kreativity. V útočné fázi se pouštěli do řady vlastních řešení herních situací, což nám trenérům dělalo radost. Zápas jsme si všichni užili.“