FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baníkovská juniorka přehrála Táborsko 5:1

19.05.2015 | Tomáš Svoboda

Diametrální rozdíl v kvalitě soupeřů se jasně podepsal na průběhu hry i výsledku pondělního utkání 36. kola Juniorské ligy, v němž mladí baníkovci zavítali do Sezimova Ústí, kde je doma tým FC MAS Táborsko. Baník svého protivníka jednoznačně přehrál v poměru 5:1, o všechny jeho branky se postarali hráči s ligovými zkušenostmi. Dvě vstřelil Tomáš Vengřinek, po jedné přidali Oldřich Byrtus, Dyjan Carlos de Azevedo a Derrick Mensah.

Juniorská liga, 36.kolo, út 19.5. , diváci: 0
FC MAS Táborsko - FC Baník Ostrava
1:5
(0:3)

Branky: 86. Bakule – 4. a 72. Vengřinek, 27. De Azevedo, 28. Byrtus, 46. Mensah. Rozhodčí: Šimáček – Mokrusch, M. Novotný.

FC MAS Táborsko: Bébr – Chirinciuc, Rabiňák, Svojše, Škarda, Bareš, Michalec, Kukučka, Bosnyak, Bouška, Jaroš (62. Hladík).

FC Baník Ostrava: Jaška – Vengřinek, Celba, Zawada, Byrtus – Mensah, Matěj – De Azevedo, Šichor (76. Pyclík),Tomšů – Szotkowski (64. Karčmář).

Komentář

Poprvé se baníkovci prosadili už ve 4. minutě, kdy Vengřinek uspěl ve velkém vápně v souboji jeden na jednoho a perfektně zakončil. V dalších minutách na straně Baníku rychle přibývaly jak šance, tak góly. Druhý vstřelil ve 27. minutě ranou pod břevno Brazilec De Azevedo a hned o minutu později se z třetího gólu po pěkném průniku a kličce brankáři radoval Byrtus.

Poločasová dominance baníkovské sestavy byla potvrzena hned v úvodu druhého dějství, kdy se trefil Mensah, který zvýšil na 4:0. Poté sice tempo hry v podání Baníku opadlo, ale i tak se hráči nadále snažili o kombinaci a individuální průniky,z nichž vytěžili ještě jeden gól. Byl to podruhé v zápase Vengřinek, který v 72. minutě zakončil povedenou akci střelou do opuštěné branky. Soupeř, který patří společně s Varnsdorfem mezi jasně nejslabší celky Juniorské ligy, dokázal v závěru už pouze korigovat stav utkání, které Baník vyhrál 5:1.

Juniorku Baníku v nadcházejících týdnech čekají dvě závěrečná utkání Juniorské ligy 2014/2015. To první sehraje v pondělí 25. května od 13:00 na Bazalech proti vedoucí Mladé Boleslavi a k poslednímu duelu sezóny pojede v pondělí 1. června do Třince (začátek 17:00).

Ohlasy trenérů


Radomír Korytář (FC Baník Ostrava): „Naše dominance na hřišti byla po celých devadesát minut obrovská. Dá se říct, že utkání splnilo účel v tom, že si hráči s chutí zahráli a bavili se kombinačním fotbalem plným nápadů a kreativity. V útočné fázi se pouštěli do řady vlastních řešení herních situací, což nám trenérům dělalo radost. Zápas jsme si všichni užili.“


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA