FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

2:1 - Baník na západě Čech v MOL Cupu nezaváhal

25.09.2018 | Redakce

Baník si z daleké cesty na západ Čech veze pohárový postup. Svěřenci Bohumila Páníka potvrdili roli favorita a na hřišti druholigového Sokolova ve 3. kole MOL Cupu zvítězili před dvěma a půl tisícovkami diváků 2:1 po trefách Lukáše Pazdery a Milana Jiráska. Soupeře pro 4. kolo pohárové soutěže Ostravanům přidělí los.

MOL Cup, 3. kolo, út 25.9. , diváci: 2550
FK Baník Sokolov - FC Baník Ostrava
1:2
(1:2)

Branky: 45. Ševčík – 15. Pazdera (odražený míč), 24. Jirásek (Fillo). Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Čihák – Šindelář, Jirásek.

FK Baník Sokolov: Belaň – Mišůn, Mejdr, O. Ševčík, Čihák – Glaser, Kosak, Štípek (75. Voleský), Dvořák II. – A. Ševčík (60. Vávra), Liener (84. Ruml).

FC Baník Ostrava: Budinský - Pazdera, Šindelář, Procházka, Granečný - Fillo, Hrubý (65. Jánoš), Mešaninov, Jirásek, Holzer (71. Fleišman) - O. Šašinka (81. Stronati).

Komentář

Po ligovém vítězství nezůstal v základní sestavě Baníku kámen na kameni. Trenér Bohumil Páník z různých důvodů nenasadil Jana Laštůvku, Milana Baroše, Dame Diopa, Jiřího Fleišmana, Patrizia Stronatiho a Adama Jánoše, ale i přes řadu změn mělo utkání ideální vývoj.

Podle aktuální formy nejlepší druholigový celek totiž favorizovaní hosté zmrazili dvěma vcelku rychlými góly. Západočechy načal po čtvrthodině parádním projektilem z dálky Lukáš Pazdera a o devět minut později završil postupnou kombinaci přízemní ranou Milan Jirásek.

Rozhodnuto však ale ještě nebylo. Domácím nalil čerstvou krev do žil kontaktní gól do šatny, o který se ve 45. minutě postaral Ševčík. Sokolov větřil příležitost na prodloužení a ve druhé půli byl nepříjemný. Viktor Budinský zmařil hlavičku Kosaka a osm minut před koncem nepřesně zakončoval autor prvního gólu Ševčík. Domácí v závěru tlačili a vypracovali si v krátkém sledu několik standardních situací, ale Baník několik závarů ve vápně včetně Ševčíkovy dorážky přestál bez úhony.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: „První poločas byl z naší strany slušný. Dostali jsme se do dvougólového vedení, ale ke konci poločasu jsme tam vypadli a Sokolov dal kontaktní gól, který ho nastartoval. Domácí mají silové, fyzicky dobře vybavené mužstvo, ve druhém poločase jsme se nemohli dostat do hry. Je třeba přiznat, že v závěru domácí měli šanci, která mohla skončit i gólem. Hrát další půlhodinu navíc by vzhledem k našemu programu nebylo zrovna dobré, ale naštěstí jsme to přežili. Typický pohárový zápas, jsme rádi za výsledek.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA