ne 14.2.2016

Baník na úvod jara prohrál 0:3. Za Mladou Boleslav se dvakrát trefil Baroš

Jeden z nejslavnějších odchovanců v historii Baníku Ostrava Milan Baroš byl klíčovou postavou nedělního utkání 17. kola Synot ligy mezi domácí Mladou Boleslaví a Baníkem Ostrava. Baroš se v utkání dvakrát střelecky prosadil, gólový účet zápasu pak uzavřel čtyři minuty před koncem Čermák. Baník tak vstoupil do jarní části sezóny porážkou 0:3.

Úvodní čtvrthodina utkání patřila fotbalistům Mladé Boleslavi. Ostravskou defenzívní řadu, kterou tvořil i sedmnáctiletý ligový debutant Denis Granečný, zaměstnával neúnavný Milan Baroš, slavný odchovanec Baníku. Zkušený útočník dal o sobě poprvé nahlas vědět v 5. minutě, kdy se prokličkoval až k brankáři Šromovi, ale ten jeho střelu z bezprostřední blízkosti vytěsnil mimo tři tyče.

Ve 14. minutě utekl ostravské obraně Chramosta, exkluzivní patičkou vybídl k zakončení agilního Baroše, který nekompromisní dělovkou nasměroval míč do levé šibenice, čímž poslal Mladou Boleslav do vedení 1:0. V dalších minutách první půle se hra uklidnila, bojovalo se především o střed hřiště bez větších příležitostí. Několik zajímavých kombinací předvedl i hostující Baník, ale když už se dostal na dostřel mladoboleslavské branky, jako ve 34. minutě Hrubý, žádný velký vzruch před domácí brankou z toho nebyl.

V závěru prvního dějství Mladá Boleslav znovu přidala na obrátkách, ale ani Fleišman a následně ani Kalabiška z dobrých pozic netrefili hostující branku. Šest minut před koncem první půle musel trenér Baníku Vlastimil Petržela řešit nepříjemnost v podobě zranění stopera Martina Honiše, po vystřídání za Jana Matěje se do středu obrany přesunul Richard Lásik.

Nástup do druhého poločasu Baníku nevyšel, od 51. minuty totiž prohrával 0:2. Kysela vyšperkoval svůj únik po pravé straně milimetrovým centrem na Baroše a ten zblízka hlavičkoval za záda bezmocného Šroma. S velkou chutí hrající mladoboleslavský snajpr ani jeden z gólů do sítě svého milovaného klubu neslavil.

Při chuti byla koneckonců celá Mladá Boleslav. Přikryl si v 65. minutě pohrál s Lásikem i Sukupem, ale na bdělého Šroma už nevyzrál. Ostravská defenzíva přečkala i další šance, než v 86. minutě potřetí kapitulovala. Klobása chytrou uličkou vyslal do nájezdu Čermáka a mladoboleslavský talent se trefil přesně k levé tyči Šromovy branky. Baník opouští Mladou Boleslav s nelichotivým výsledkem 0:3.

Vlastimil Petržela (FC Baník Ostrava): "Pro některé naše chlapce to byla srážka s realitou, protože si takový fotbal zatím nevyzkoušeli. Tady vidíte, že juniorky jsou o ničem. Když přijde skutečný fotbal, prohrávají všechny souboje, odpadávají, někteří si s tím poradí, ale je jich málo. Takže si myslím, že naše prohra byla naprosto zasloužená. Nebylo co řešit."