FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Remízový návrat na Bazaly: Baník B - Hlučín 0:0

25.09.2020 | Redakce

Bezgólový smír přineslo slezské derby mezi Baníkem B a Hlučínem v 8. kole MSFL. Zápas, kterým se po víc než pěti letech vrátil soutěžní fotbal na legendární Bazaly, mohl rozhodnout v závěru Wojatschke, ale vyloženou šanci neproměnil. Juniorka i přesto protáhla sérii bez porážky už na šest zápasů.

MSFL, 8.kolo, pá 25.9. , stadion: Bazaly, diváci: 210
Baník Ostrava B - FC Hlučín
0:0

Rozhodčí: Páral – Mrázek, Pochylý. ŽK: Heller.

Baník Ostrava B: Murin – Zálešák, Velner, Hasala, Fulnek – Drozd, Mooc – Chvěja (78. Wojatschke), Martiník (69. Barkov), Buchta – Lokša (62. Martišiak).

FC Hlučín: Kolenko – Massaniec, Rubý (66. Pyclík), L. Kundrátek (57. Dostál), Opatřil (83. Dydowicz), P. Kundrátek (81. Hudeczek), Heller, Mac, Vengřinek, Wolf, Kraut (57. Padych).

Komentář

Očekávaný zápas naplnil maximální možnou současnou kapacitu Bazalů, ale přes dvě stovky diváků čekaly za stálého a místy vydatného deště na branku marně. Hlučín sice začal aktivně, s postupem utkání ovšem přebíral taktovku Baník a po půlhodině se dostal do slibné příležitosti Buchta, jenže hostující brankář Kolenko poprvé zazářil.

První půle byla na šance skoupá, zato po změně stran už se skóre mohlo pohnout několikrát. Baník byl zkraje opět aktivnější a v 54. minutě se Kolenko musel natáhnout po Lokšově tvrdém přízemním pokusu.

Největší možnosti ale přišly v poslední dvacetiminutovce. Nejprve vypálil těsně nad hlučínský Pyclík, aby z protiútoku z malého vápna hlavičkoval kousek vedle tyče Buchta. Pak se neprosadil znovu hostující Padých, načež tvrdou ránu Martišiaka na protější straně vyrazil Kolenko.

Devět minut před koncem měl po hezkém průniku zprava a přihrávce do vápna rozhodnutí na kopačce Wojatschke, ale Kolenka po zemi nepřekonal. A tři minuty před koncem těsně minul horní roh brány i Barkov.

Ohlasy trenérů

ONDŘEJ SMETANA: "Počítali jsme dnes s kvalitním soupeřem, který bude po dvou porážkách připraven bodovat. To se potvrdilo, Hlučín byl připraven, motivován a zápas nám ztížil. Vytvořili jsme si na takový zápas dost příležitostí, abychom rozhodli, ale musíme brát v potaz, že i soupeř si vytvořil dost šancí. Na to, že jsme hráli v domácím prostředí, možná až moc. Remízu musíme brát, ale samozřejmě jsme chtěli víc."Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 14:00 | A-tým
Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava