Béčko zabralo ve Stovkách na půdě lídra

21.08.2020 | Redakce

Na dvě domácí prohry odpovědělo béčko nejlepším možným způsobem. Nový trenér Ondřej Smetana se svým týmem urval cenné vítězství na půdě vedoucího týmu MSFL Frýdku-Místku 3:2!

MSFL, 3.kolo, pá 21.8. , stadion: Stovky, diváci: 499
MFK Frýdek-Místek - Baník Ostrava B
2:3
(1:1)

Branky: 31. Straňák, 65. Teplý z penalty – 42. Fulnek, 47. Lokša, 60. Martiník. Rozhodčí: Silný – Slabý, Slováček. ŽK: Skwarczek, Literák, Russmann - Velner, Kostka.

MFK Frýdek-Místek: Bárta – Literák, Straňák, Dziuba (82. Hladík), Hykel, Russmann, Skwarczek, Bzirský (61. Dudek), Zapalač, Žondra, Varadi (46. Teplý)

Baník Ostrava B: Murin - Zálešák, Velner, Blahuta (46. Hasala), Fulnek - Jaroň (90. Zajíček), de Azevedo, Drozd (83. Žák), Mooc, Martiník (69. Kostka) - Lokša

Komentář

Domácí Lipina s řadou zkušených borců v čele s Varadim, Zapalačem či Žondrou a několika bývalými baníkovci v sestavě se výhrami v úvodních dvou kolech pasovala do role favorita, jenže ta se stejně jako v prvních zápasech baníkovské juniorky nenaplnila.

První příležitost měli domácí; Dziubovu střelu vyrazil Murin na roh, po němž ale dorážkou snad z metru skóroval Straňák.

Baníkovce ale inkasovaný gól spíše nastartoval a v závěru půle byli aktivnější. Po Zálešákově centru na zadní tyč to i gólově vyjádřil Fulnek. Lokša mohl domácím přibalit na cestu do šatny i druhý gól, ale vystřelil vedle.

Hosté ale pokračovali v dobrém výkonu i po změně stran a Lokša si ve 47. minutě spravil chuť, když z první levačkou nasměroval do sítě Jaroňův centr zprava.

Přesně po hodině hry Baníku perfektně vyšel brejk, de Azevedo pronikl s balonem po levé straně do vápna a jeho přihrávku na střed poslal do domácí brány po zemi Martiník.

Frýdek ještě Teplým v 65. minutě z penalty snížil na 2:3, ale pak byl k dalším brankám opět blíže spíše Baník. Lokša ani Zajíček v nastavení ovšem další kontry nedotáhli.