po 15.2.2016
Ohlasy po zápase

Dva góly od Baroše? Pořád je to hodně kvalitní útočník, říká Šrom

Těšil se na to, že si po téměř dvou letech zase zachytá ligový zápas. Kapitán Baníku Vojtěch Šrom však zároveň dobře věděl, že vede mladé spoluhráče do bitvy proti velmi silnému soupeři. A Mladá Boleslav v čele s Milanem Barošem předpoklady v nedělním duelu 17. kola bezezbytku potvrdila, legendární útočník k tomu navíc přispěl dvěma brankami.

Baník, který pod vedením kouče Vlastimila Petržely formuje suverénně nejmladší mužstvo ligy s věkovým průměrem pod 22 let, tak vstoupil do jara porážkou 0:3 na hřišti jednoho z favoritů celé Synot ligy. „Musíme si přiznat, že Mladá Boleslav byla lepší. Kluci se snažili, ale bylo na nás vidět, že máme mladý tým. Nezkušenost se ukázala třeba v tom, že jsme zkazili dost přihrávek,“ všiml si Šrom, který v neděli odchytal svoje páté ligové utkání kariéry.

Dvakrát jej překonal Baroš, jehož výkon byl ozdobou celého ligového kola. Zkušený útočník proháněl obranu Baníku, jejíž mladí členové Martin Honiš či Denis Granečný hráli proti fotbalistovi takového formátu vůbec poprvé v životě. „Každý ví, že je to hráč, který si umí najít místo, podržet míč. Milan znovu ukázal, že je to pořád hodně kvalitní útočník,“ řekl gólman Baníku, který se po skončení zápasu s Barošem emotivně objímal.

Došlo snad i na omluvu za vstřelené góly? „Ne, to vůbec ne. Bary byl po zápase hodně dojatý z našich fanoušků, ale že by se mi omlouval za góly, to bych ani nečekal. Máme kamarádský vztah, takže jsme se jenom pobavili,“ vysvětloval Šrom. Navzdory porážce se snažil hledat pozitiva, která baníkovce mohou posunout dál. Vždyť každý zápas na ligové úrovni je pro mladé fotbalisty velmi cenný, ať už je jeho výsledek jakýkoli.

„Mužstvo máme sice mladé, ale jdeme do každého zápasu s odhodláním a nemáme co ztratit. Každý už nás odepsal, takže se můžeme jenom ukázat. Myslím si, že ponuré jaro mít nebudeme a že uhrajeme více bodů než na podzim. O tom jsem přesvědčený,“ dodal sedmadvacetiletý kapitán Baníku. Další velká zkušenost přijde v sobotu, kdy od 14:00 vyzveme na ostravském Městském stadionu soupeře ze Zlína.

17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
7
Ondřej
Chvěja
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
4
Yira
Sor
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
13
Roman
Potočný
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč