út 31.7.2018
A-tým

Daniel Holzer: Chci být produktivnější než ve Zlíně

Svůj návrat do Baníku už dokázat okořenit gólovou trefou. Daniel Holzer se gólově prosadil v utkání na Slovácku a čekání na obnovenou střeleckou premiéru v ostravském dresu má tím pádem za sebou. Jen škoda, že z toho nakonec nebyl alespoň bod pro Baník.

Co pro vás osobně ten první gól po návratu do Ostravy znamená?

Ne že bych se na to vyloženě upínal, ale přišel jsem do Baníku s tím, že bych chtěl být produktivnější, než jsem byl předtím třeba ve Zlíně. A jsem rád, že to přišlo tak brzy. Znamená to pro mě hodně, protože gól za Baník Ostrava, to je vždycky specifičtější.

Kolik gólů či gólových přihrávek byste chtěl na konci sezony na svém kontě mít?

Před sezonou si nikdy neříkám, kolik gólů nebo asistencí bych chtěl na konci mít. Ale v minulé sezoně jsem měl dva nebo tři góly a tři asistence, to bych chtěl v této sezoně určitě zlepšit.

Jak v utkání proti Jablonci, tak také na Slovácku jste působil svěžím dojmem. Přitom v přípravném období jste toho mnoho neodehrál…

Po fyzické stránce jsem se moc dobře necítil. Ani doma proti Jablonci, ani na Slovácku, protože jsem za přípravu stačil odehrát jeden nebo dva poločasy. Takže na té herní kondici to šlo určitě vidět. Možná to vypadalo, že se mi běhalo dobře, protože já byl hodně natěšený. Na zápasy, na kulisu, na ten stadion. A když jsem se pak před zápasem na Slovácku dozvěděl, že půjdu od začátku, hrozně jsem se těšil. A i když bylo strašné vedro, na tom hřišti si to pak už ani neuvědomíte.

Zápas na Slovácku ale skončil špatně. Gólem v úplném závěru, kterým Baník utkání prohrál…

Bylo to hrozné. Se Zlínem jsem tohle zažil dvakrát, že jsme dostali gól v třetí minutě nastavení. Takový okamžik vás připraví o všechnu radost z toho zápasu, z toho, že tam celý zápas dřete. Všechno se v poslední minutě rozplyne. A ty pocity jsou pak špatné. Tím víc, když máte nějaké šance, které nedáte, když cítíte, že se ten zápas vyvíjí dobře a že byste ho mohl i vyhrát. Během minuty se to všechno otočí, vy pak jedete zpátky hodinu a půl autobusem a přemýšlíte o tom ještě další dva dny. To není nic příjemného.

Blíží se zápas s Příbramí, v jejímž středu už v minulé sezoně zazářil dnes dvacetiletý záložník Jan Matoušek. V minulé sezoně dal jedenáct gólů, po postupu do první ligy už stačil vstřelit dva. Co na něj říkáte?

Já ho osobně neznám, protože v mládežnických reprezentacích jsme se nepotkávali. Je mladší než já. Všiml jsem si ho až loni ve druhé lize, kdy dal hodně gólů. Docela mě zaujal. Teď v tom pokračuje, což je pro něj určitě super. Ale my si na něj budeme muset dát pozor. 

50
Ubong
Ekpai
4
Martin
Chlumecký
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
39
Dominik
Janošek
10
Matěj
Šín
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
7
Šimon
Falta
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
32
Lukáš
Budínský
22
Filip
Kaloč
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
30
Viktor
Budinský