dnes
A-tým

Baník získal Dantaye Gilberta

Baník posiluje také ofenzívu! Z Dukly Praha na Bazaly přestupuje ofenzivní záložník Dantaye Gilbert. Reprezentant Trinidadu a Tobaga podepsal smlouvu na tři roky.

Dantaye Gilbert je ve svých jednadvaceti letech pořád ještě na startu vrcholové kariéry, současně však už během jara na Julisce demonstroval slibný potenciál a perspektivu, svým barvám pomohl i dvěma brankami.

„Během svého angažmá v Dukle naznačil velmi zajímavý potenciál. Má výšku, přitom je i rychlostně vybavený, může hrát na několika postech. Budeme s ním dále pracovat a věříme, že to je hráč, kterého ještě více rozvineme a výkonnostně posuneme,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Rodák z města San Fernando fotbalově vyrůstal v klubu San Juan Jabloteh, ze kterého v roce 2023 přestoupil do PSV Eindhoven. V nizozemském velkoklubu nastupoval za juniorku, aby ho po dvou letech získala maďarská Nyíregyháza. Z Maďarska se pak přesunul do Prahy.

Navzdory svému mládí už patří do reprezentačního výběru Trinidadu a Tobaga, za který má na kontě už deset startů a jeden gól.

„Měl jsem několik nabídek z české ligy, ale od začátku mě to nejvíce táhlo do Baníku. Cítil jsem, že by mi mohl sedět nejvíce. Telefonoval jsem si se sportovním ředitelem, který mi popsal, jaké plány se mnou mají, byl jsem vlastně rychle rozhodnutý. No a fanoušci Baníku, ti jsou upřímně ti nejšílenější, jaké jsem v české lize viděl. Ten poslední zápas na Dukle, kde zaplnili celý stadion, to jsem ještě nezažil. Vypadalo to, jako by se hrálo v Ostravě. Moc se těším, že teď budu moc hrát před nimi a pro ně,“ svěřil se Dantaye Gilbert.

0
Abdallah
Gning
0
Martin
Hrubý
0
Martin
Jedlička
0
Daniel
Holzer
0
David
Planka
0
Matěj
Chaluš
0
Viktor
Budinský
0
Filip
Kubala
0
David
Látal
0
David
Buchta
0
Dennis
Owusu
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Michal
Kohút
0
Marek
Havran
0
Matúš
Rusnák
0
Samuel
Grygar
0
Filip
Šancl
0
Václav
Jurečka
0
Artur
Musák
0
Michal
Frydrych
0
Pablo
Ortiz
0
Jakub
Pira
0
Jiří
Boula
0
Karel
Pojezný