ne 13.9.2020
ZEN

Ženy zdolaly konkurenta: Baník - Hradec Králové 2:1!

Skvěle! Ženy Baníku Ostrava si poradily s největším konkurentem v boji o postup do první ligy! Nad Hradcem Králové zvítězily 2:1! O vítězství rozhodla gólem v poslední minutě Veronika Kütnerová.

Pro Baník to byla velká šance odskočit pravděpodobně největšímu rivalovi v souboji o postup do první ligy hned ve druhém kole na tři body. Baňky za tímto dílčím cílem vyrazily s úvodním hvizdem a před zraky fanoušků i bývalého útočníka Petra Samce, jenž se také přišel na utkání podívat, se pustily do dobývání pevné hradecké obrany. Častěji než postupným útokem se do velkých šancí dostávaly po rychlých kontrech. Veronika Kütnerová běžela v prvním poločase sama na gólmanku Kadečkovou. Ta na hráčku Baníku vyzrála a byl z toho jen roh. O chvíli později běžela Veronika Kütnerová na královéhradeckou branku znovu, tentokrát to zkoušela obstřelem a trefila tyč. Od té se míč odrazil do pole a "Baňky" měly několik možností balon dorazit do branky, leč obrana hostí situaci se štěstím ustála.

Když to nešlo zblízka, udeřil Baník z dálky. A to pořádné. Chvíli před koncem poločasu dostal Baník možnost zahrávat přímý kop téměř ze středového kruhu. K míči se postavila Markéta Sehnálková, zhodnotila situaci, viděla, že brankářka Kadečková očekává pas k šestnáctce a stojí daleko od branky, a tak to stoperka Baníku zkusila z půlky hřiště přímo na branku. A vyšlo to parádně! Míč přeplachtil hradeckou gólmanku a zapadl za ní do sítě. Excelentní trefa!

Do druhého poločasu vstoupily domácí hráčky stejně aktivně s cílem náskok zvýšit. Soupeř zahrozil střelou Dostálové, pro kterou si Lenka Roháčková v brance Baníku v klidu doskočila. Velkou možnost propásla na druhé straně Kristýna Hegrová, která ve velké šanci minula.

A přišlo vyrovnání. Baník ztratil míč na vlastní polovině, rezultoval z toho protiútok do odkryté obrany, který zakončila Kovaříková nekompromisní ránou - 1:1.

Baník se nechtěl s remízou smířit. Ve velkém horku se dál snažil být aktivní, také soupeř však dokázal být nebezpečný. Dvakrát skončil hradecký přímý kop na břevně baníkovské branky, v jednom případě z toho byla velká šance na dorážku, ale hostující hráčka odražený míč špatně trefila a zblízka před prázdnou brankou přestřelila!

Běžela poslední minuta, když si neúnavná Kateřina Vojtková naběhla na dobrou přihrávku a utíkala sama na brankářku. Šikovně ji přelobovala, jenže k její smůle trefila tyč! Balon se od její vnitřní části odrazil zpět do hřiště, kde jej dostihla Veronika Kütnerová. A ač byla z úhlu a sil už mnoho nezbývalo, dokázala odkrytou branku trefit a rozhodnout o skvělém vítězství Baníku!

Ohlasy k utkání

Milan Páleník: "Do poločasu jsme nevyužili snad pět našich šancí. Přesto jsme se díky šikovnosti Markéty Sehnálkové do vedení. Ve druhém poločase jsme opět promarnili další šance na zvýšení náskoku a vlastní chybou jsme soupeři nabídli vyrovnání. Pak to bylo ale ze strany holek odmakané. A i když jsme rozhodli v poslední minutě, to znamená i se štěstím, myslím, že za tu bojovnost si holky ty body zaslouží."

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

#HráčMinutyInkasovalŽKČK
1Lenka Roháčková90100

Informace o utkání

13.
neděle
září
Baník VS Hradec Králové
II. liga

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 44. Sehnálková, 90. Kütnerová - 60. Kovaříková. Rozhodčí: Hausnerová. ŽK: Syrová.
Diváci: 100

Sestavy

Baník

Roháčková - Hrubá (68. Kremserová), Sehnálková, Hlavenková, Stařinská - Drahníková, Burová (46. Štěpánová), Vojtková - Vaculová (46. Pavlíčková), Hegrová (84. Matějová), Kütnerová.
32
Lukáš
Budínský
18
Tomáš
Zajíc
7
Ondřej
Chvěja
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
66
Denis
Granečný
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný