ne 11.9.2022
ZEN

Ženy slaví první triumf! Dukla - Baník 0:1!

Také ženy Baníku přispěly k oslavám stého výročí založení klubu. Z velmi důležitého zápasu na půdě pražské Dukly vytěžily premiérové tři body po návratu do první ligy! Díky gólu Karolíny Krupníkové ženy Baníku zvítězily 1:0!

Baník se od prvních minut snažil o kombinační hru, což zafungovalo. Dukla hrozila především ze standardních situací a nakopávaných míčů. Šance byly k vidění na obou stranách, ty větší si ale vypracoval ostravský tým. Blízko gólu byla Kateřina Lachká, která trefila tyč, Veronika Regecová v samém závěru nezuižitkovala únik, do kterého se dostala.

Klíčová situace ale nastala v 53. minutě. Kateřina Lachká se prokličkovala do šestnáctky, poslal míč pod sebe nabíhající Karolíně Krupníkové, a ta přihrávkou nepohrdla a přesnou střelou poslala Baník do vedení, které už tým Witolda zajace udržel až do konce zápasu.

WITOLD ZAJAC: "Věděli jsme, že nás na Dukle čeká těžký, ale taky velmi důležitý zápas. Těší nás tři body, těší nás čisté konto, ale co je ještě důležitější je fakt, že se nám do naší hry stále více dostává to, na čem pracujeme na trénincích. Přineslo nám to šance, zápas jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Takže děkuju celému týmu, který si pro první body a pro první vítězství svou prací došel a zaslouží si je."