so 12.10.2024
ZEN

Ženy Baníku vyhrály i v Budějovicích

Skvělým způsobem završily ženy Baníku první půlku základní části 2. ligy žen. Na půdě dosud jen jednou poražených Českých Budějovic zvítězily vysoko 4:0 a vyhrály tak také osmý soutěžní duel v této sezoně. V tabulce, v níž většině týmů zbývá dohrát kolo, které bylo odloženo kvůli následkům povodní, mají nyní vedoucí Baňky tříbodový náskok na béčko Sparty, které však do první ligy postoupit nemůže, a již šestibodový náskok na třetí České Budějovice!

Také proti jednomu z největších, a možná největšímu konkurentovi v boji o postup do první ligy uplatnily ženy Baníku Ostrava své dominantní pojetí hry a dokázaly soupeři vnutit svůj styl hry. Ještě za stavu 0:0 však mělo Dynamo velkou šanci otevřít skóre, samostatný únik jedné z domácích hráček na Anežku Zelenkovou skončil nepřesným zakončením.

Ve 21. minutě už Baník překlopil skóre na svou stranu. Domácí gólmanka Čondlová stačila jen vyrazit přímý kop Elišky Janíková a Klára Waltrová míč pohotově hlavou vrátila do sítě.

O sedm minut později se možná zdálo, že to Kateřina Lachká s množstvím kliček skoro až přehnala, útočnice Baníku však zničehonic místo další kličky vypálila a zacílila naprosto přesně - 0:2!

Dominantní fotbalistky Baníku pokračovaly s navyšováním skóre i po přestávce. Kateřina Lachká pak odvedla vynikající práci v 67. minutě, kdy na českobudějovické polovině získala míč, Baňky se tak dostaly do přečíslení a Lachká přihrála Elišce Janíkové tak, že té už zbývalo jen trefit prázdnou branku - 0:3.

Poslední slovo si v 79. minutě vzala Kateřina Fojtíková, která po zisku míče vystřelila z 20 metrů a upravila na konečných a naprosto přesvědčivých 0:4.

WITOLD ZAJAC: "Od samého začátku jsme soupeři vnutili svůj styl hry a dominovali jsme po celých devadesát minut. Soupeř si za celý zápas vytvořil dvě šance, my jsme si naopak dokázali vytvořit řadu možností, čtyři z nich jsme proměnili a hráli jsme opravdu dobře."

12.
října
Budějovice VS Baník
2. liga žen

Poločas: 0:2
Branky: 21. Waltrová, 28. Lachká, 67. Janíková, 79. Fojtíková. Rozhodčí: Strejcová – Kočí, Klicman. ŽK: Jandlová, Čondlová - Krupníková, Janíková, Waltrová, Lachká, Debinská.