so 22.4.2023
ZEN

Ženy Baníku vybojovaly důležité tři body!

Ženy Baníku zapsaly mimořádně důležité tři body! V jednom z klíčových bojů o záchranu v rámci druhého kole nadstavbové části 1. ligy porazily pražskou Duklu 3:0. Bodově se tak dosud poslední ženy Baníku na předposlední Duklu ve skupině o záchranu dotáhly a výrazně zvýšily své šance na setrvání v lize.

Už ve 12. minutě se Slezanky ujaly vedení. Kateřina Furiková poslala míč za obranu Dukly, tam si jej našla Kateřina Vojtková, obešla brankářku a "Baňky" vedly.

Ještě do přestávky zvýšila Kateřina Lachká, která se po rohovém kopu nejlépe orientovala ve skrumáži a zblízka dorazila míč do branky.

Důležité vítězství potvrdil Baník ve druhé půli. Kateřina Vojtková poslala do individuální akce jmenovkyni Lachkou, a ta si s brankářkou soupeře poradila stejně suverénně, jako v prvním poločase právě Vojtková.

WITOLD ZAJAC: "Potvrdili jsme jarní herní zlepšení, hráli jsme soustředěně v obraně, nedopustili jsme se chyby. Díky tomu jsme důležité tři body získali. Šancí jsme měli hodně, mohli jsme skórovat i vícekrát."

22.
Baník VS Dukla
1. liga žen

Branky: 34. a 59. Lachká, 12. Vojtková. Rozhodčí Koryčanská - Čampišová, Hausnerová. ŽK: Dvorská, Potůčková (PLZ).