ne 26.5.2024
ZEN

Ženy Baníku v Plzni prohrály

Ženy Baníku Ostrava svou misi v Plzni nezvládly. Prohrály na západě Čech 0:1 a po dvou letech sestupují do 2. ligy.

Bezgólový stav, který mohl za určitých okolností znamenat záchranu v první lize, držely bojovné hráčky Baníku až do 81. minuty, kdy sudí Marušínová posoudila situaci v pokutovém území Baníku jako penaltovou. Plzeň nabídnutou šanci proměnila a vzala Slezankám poslední naději. Vše důležité se ale nakonec podle předpokladů odehrálo v paralelně hraném zápase Pardubic s Brnem, které Východočešky vyhrály 2:1, což znamenalo, že ani případný tříbodový zisk Baníku z Plzně už nemohl svěřenkyním trenéra Witolda Zajace záchranu zajistit.

Ohlasy k utkání

WITOLD ZAJAC: "V této chvíli už nemá smysl hodnotit, jaký výkon jsme podali, jestli jsme měli šance, jaká byla rozhodčí. Faktem je, že jsme sestoupili do druhé ligy, a to je fakt, se kterým se teď musíme srovnat."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

25.
sobota
května
Plzeň VS Baník
1. liga žen

Statistiky

Poločas: 0:0
Branka 81. Pacandová (Pen.). Rozhodčí Marušinová – Špindlerová, Mifková. ŽK: Pajunková, Tauberová - Krupniková, Fojtíková, Rybaczuková.
Diváci: 120

Sestavy

Baník

Zelenková - Gaurová, Krupníková, Pavlíčková - Lachká, Fojtíková (83. Serafinová), Waltrová, Rybaczuková, Furiková - Vojtková, Korvasová (65. Břenková).