Zbrojovka Brno - Baník Ostrava 0:0

06.03.2015 | David Kubáň

Baník v 19. kole Synot ligy remizoval na hřišti Zbrojovky Brno 0:0. Nepříliš záživné páteční utkání přineslo minimum šancí, a tak je bezbranková remíza logickým vyústěním dění na hřišti.

Synot liga, 19.kolo, pá 6.3. , diváci: 6409
FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava
0:0
(0:0)

Žlutá karta: 73. Sivrić. Rozhodčí: Královec – Moláček, Arnošt.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jugas, Schuster, Košťál, Keresteš – Buchta (88. Malík), Zavadil – Pašek, Zoubele (79. Vávra), Sýkora – Moukanza (88. Klán).

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić – Foltyn, Šichor (64. Jirásek), Kukec – de Azevedo (45. Mišák), Baroš (80. Narh), Sivrić.

Komentář

Baník na Městském stadionu Srbská nastoupil s jednou změnou v sestavě, místo zraněného Holzera dostal příležitost Sivrić. V úvodních minutách byla mírně aktivnější domácí Zbrojovka,která hrozila především prostřednictvím Moukanzy. Žádnou vyloženou příležitost si ovšem nevytvořila.

To ostatně ani Baník na druhé straně hřiště. I když se modrobílí postupem času přemístili na brněnskou polovinu, jejich záložní řadě chyběl nápad potřebný k tomu, aby našla skulinky v obraně domácího mužstva. Baníkovský trenér Frňka na to v závěru první půle reagoval stažením De Azeveda, do hry se dostal Mišák.

Na začátku druhého poločasu vedli nebezpečné brněnské akce zkušený kapitán Zavadil s Moukanzou, ale v obou případech zatáhl Frydrych čistým skluzem za záchrannou brzdu. V 68. minutě se jako již tradičně zaskvěl brankář Pavlenka, když fantasticky vytáhl nad břevno Schusterovu hlavičku. U ostravské branky přituhovalo – přízemní střelou, která prosvištěla kolem Pavlenkovy tyče, se pak prezentoval Pašek.

Ve druhém poločase Zbrojovka prokazovala v ofenzivě větší kvalitu než Baník, který byl před soupeřovou brankou viděn jen sporadicky. První velké šance se hosté dočkali v 77. minutě,když se Mišák uvolnil před brněnskou šestnáctkou a tvrdou střelou protáhl brankáře Melichárka. Závěr zápasu kromě pár propagačních střel nic zajímavého nenabídl, a tak utkání mezi Brnem a Baníkem skončilo 0:0.

Ohlasy trenérů

Petr Frňka (FC Baník Ostrava): "V prvních minutách působilo Brno hodně aktivně a vývoj utkání mělo na své straně. Hra se pak relativně vyrovnala, bylo to takové od šestnáctky po šestnáctku, oboustranně jsem postrádal více situací v pokutovém území a zakončení. Z tohoto pohledu je remíza spravedlivá. Nám ve hře chyběla efektivita, kterou jsme měli minulý zápas, ve finální fázi jsme tím pádem nebyli nebezpeční."