so 9.7.2016

Zase ta koncovka. Baník nestačil na Senici

Fotbalový tým Baníku Ostrava utrpěl v letní přípravě třetí porážku, když v sobotu prohrál v Senici 1:3 (0:1). Pro domácí celek to tak byla vydařená generálka před startem slovenské nejvyšší soutěže, která začíná už příští víkend. Tým trenéra Vlastimila Petržely zamířil přímo ze Senice na další herní soustředění do Kroměříže.

Baník odehrál hodně smolný první poločas, ve kterém byl mnohem nebezpečnější a vytvořil si i čtyři šance. K své škodě, ale nedokázal skórovat. Nejprve se v 7. minutě po centru Lupátka uvolnil ve vápně Szotkowski, ale mířil z dobré pozice těsně vedle branky. Hodně aktivní byli Holzer s Mičolou, kteří dělali obraně Senice velké problémy.

Po centru Mičoly taky v 11. minutě mohl skórovat Mondek, ale ani on nemířil vedle. Podobně si vedl ve 20. minutě i Mičola, jehož hlavička jen těsně minula branku. Gólman Šulla musel zasahovat až ve 26. minutě, kdy se Baník blýskl ukázkovým rychlým protiútokem po levé straně. Umístěnou střelu Holzera, ale gólman Senice vyrazil.

Senica nebyla lepší, ale vytěžila v prvním poločase z minima maximum. V 42. minutě se totiž dostal k odraženému míči Pirulo Lopéz a umístěnou střelou překonal Chmiela.

Po přestávce udělal hostující kouč Vlastimil Petržela pět změn v sestavě, což se projevilo i na hře omlazeného ostravského celku. Obrana Baníku vyrobila navíc dvě fatální chyby, které zkušený domácí celek s přehledem potrestal.

Nejprve vystihl chybnou rozehrávku Pirulo Lopéz, který své sólo zakončil opět i přesnou koncovkou. Senica, pro kterou byl zápas ligovou generálkou na domácí duel se Slovanem Bratislava, přidala další gól v 71. minutě. Další zmatky obrany Baníku využil střídající Dolný, který po přetaženém centru skóroval střelou do prázdné branky. Baník dokázal v závěru alespoň snížit, když se po rychlém brejku prosadil Helešic.

Vlastimil Petržela: „V prvním poločase jsme měli více šancí než domácí celek, ale stejně jsme ho prohráli. Tam jsme doplatili i na to, že kluci ještě nejsou tak sehraní a špatně jsme tam sehráli ofsajdovou past. Ale naším problémem bylo, že jsme sami gól nedali, což je hodně varující. Začátek druhé ligy se blíží a my nedokážeme vyložené šance proměňovat. Ano, je důležité, že se do nich dostáváme, ale chybí nám klasický útočník, který by šance proměňoval. My jsme v přípravě vyzkoušeli v útoku všechny hráče, měli jsme tu i nějaké kluky na zkoušce, ale nikdo nás nepřesvědčil. Zkoušky hráčů už taky ukončíme. Nyní už v přestupové politice nemůžeme čekat a musíme jít už po kvalitě. Zápas to byl ale zase dobrý a pro náš celek to byla zase dobrá zkušenost. V Kroměříži se už zaměříme na herní věci, protože start druhé ligy se blíží. Věřím, že se nám taky podaří tým ještě kvalitně posílit. Něco máme rozjednané a věřím, že to nyní dotáhneme.“

9.
Senica VS Baník

Branky: 42. Pirulo Lopéz, 53. Pirulo Lopéz, 71. Dolný – 78. Helešic. Rozhodčí: Španka – Otrubčák, Patka.