so 10.8.2024

Z východu Čech bez bodu: Chrudim - Baník B 6:1

Rezerva Baníku nenavázala na středeční vítězství proti Varnsdorfu a v Chrudimi podlehla vysoko 1:6. O jedinou trefu se postaral Komljenovic.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a hned v 8. minutě se ujali vedení. Látal se protáhl po levé straně do pokutového území, odkud přihrál pod sebe Koskovi, jenž poslal míč do horní poloviny brány.

Slezané se posléze postupně osmělovali a po rychle rozehraném rohu pálil nebezpečně Elekana. Šerák jeho pokus vyrazil na další rohový kop. Po něm se zrodila druhá šance Ostravy, ze které však Říha na přední tyči hlavičkoval mimo.

Ve 27. minutě Baník nevyužil další velké možnosti. Výborný centr Marka Jaroně hlavičkoval Petr Jaroň do tyče a dorážka Kašpárka z malého čtverce skončila na břevně.

O čtyři minuty později proto přišel trest. Centr z levé strany sklepl Kozojed na zadní tyči k Hrubešovi, který pěknou ranou z hranice šestnáctky dostal balón za pomocí břevna až do sítě.

Čtyři minuty před pauzou se Chrudim radovala potřetí. Těsně za velkým čtvercem dostal příliš prostoru Kutík, jenž poslal nádhernou ránu přesně do šibenice.

Aby toho pro Baník nebylo málo, tak ve 44. minutě propálil Struhaře prudkým projektilem ze třinácti metrů domácí Látal.

Ihned po změně stran mohl snížit Marek Jaroň, ovšem jeho technický pokus minul zadní tyč. Krátce poté měli solidní možnosti Petr Jaroň a Kašpárek, ale ani v jednom případě se hosté neradovali.

V 65. minutě se skóre měnilo popáté. Látal přistavil míč na hranici vápna Holubovi, jenž svou střelu bez přípravy uklidil přesně k pravé tyči.

Ostrava mohla prakticky ihned zareagovat, jenže Marek Jaroň ani Nzanza do branky balón nedostali. To se nepovedlo ani po chvíli zakončujícímu Kašpárkovi, který si z malého čtverce vylámal zuby na Šerákovi.

Osm minut před koncem střílel z úhlu proti vyběhnutému Struhařovi Hrubeš, jehož pokus se od tyče odrazil ke Kejřovi, který dostal míč do sítě pošesté.

Baník se dočkal alespoň čestného úspěchu v první minutě nastavení, když si na pěknou kolmici za beky naběhl Komljenovic a posléze prostřelil vybíhajícího Šeráka.

0Josef Struhař90600

10.
Chrudim VS Baník B
Chance Národní Liga

Poločas: 4:0
Branky: 8. Kosek, 31. Hrubeš, 41. Kutík, 44. Látal, 65. Holub, 82. Kejř - 90+1 Komljenovic Rozhodčí: Batík - Dohnálek, Malimánek ŽK: Kutík - Sirotek, Kašpárek