po 24.2.2020

Z mnoha šancí jen bod: Baník - Jablonec 1:1

Remízu 1:1 vyválčili fotbalisté Baníku z prvního jarního domácího utkání, v němž měli za soupeře tým Jablonce. Baník si vytvořil množství šancí, proměnil jen jedinou. Stínem utkání je ztráta Roberta Hrubého, jehož postihla nečekaná nevolnost, a zranění Adama Jánoše, který nedohrál kvůli vykloubenému rameni

Zápas měl úvod, který zvědavé a natěšené publikum na chvíli zmrazil. V šesté minutě podnikli hosté rychlou akci po levé straně, Holík nacentroval do šestnáctky, a tam se prosadil Kubista – 0:1.

Hosté ale vedli jen šest minut. Ve 12. poslal Martin Fillo centr před jabloneckou branku, a tam se ve vzdušném souboji prosadil Nemanja Kuzmanovič. Hlavou vyrovnal.

Baník ožil a postupně získával velkou převahu. Ještě jej na chvíli přibrzdila nepříjemnost v podobě ztráty Roberta Hrubého. Postihla jej náhlá nevolnost a musel ze hřiště. Místo něj nastoupil Milan Jirásek. Ten ale potřeboval jen chvíli na to, aby lapil tempo zápasu, a pak jej bylo plné hřiště. A začaly se rodit šance. A velké!

Střelu Jakuba Pokorného zablokovala jablonecká obrana. Ve 30. minutě se do jablonecké šestnáctky vřítil Ondřej Šašinka. Zblízka vypálil bombu pod břevno a jablonecký gólman Hrubý předvedl skvělý zákrok. A ránu vyrazil nad břevno.

Ve 33. minutě to Martin Fillo zkoušel z voleje. Přiletěl k němu vyražený míč z jablonecké šestnáctky, ostravský pravý bek to zkusil a nechybělo mnoho! O kousek minul.

Uběhla minuta a jablonecký brankář měl další práci. Roman Potočný zakroutil míč z přímého kopu k tyči, Hrubý u ní byl včas a míč znovu vyrazil.

36. minuta a velká možnost Baníku. Zacentroval Nemanja Kuzmanovič, před malé vápno si naběhl nekrytý Dyjan Carlos de Azevedo a zkusil to ze vzduchu z první. Hrubý dělal na čáře zázraky! Chytil také následnou hlavičku Ondřeje Šašinky, ale s tou tolik práce neměl. A ještě ve 42. minutě to zkoušel Patrizio Stronati. Hlavou však netrefil.

Ve druhé půli se na první šanci určitou dobu čekalo, ale čekání ukončil Roman Potočný, který nádhernou šajtlí vykouzli přihrávku pro Carlose de Azeveda. Tomu na malém vápně chyběly k míči centimetry…

V 70. minutě nacentroval Milan Jirásek a k hlavičce se dostal Ondřej Šašinka. Hrubý ji vyrazil. Šašinka se dostal k dorážce, ale také tu mu chytil skvělý Hrubý.

Stav zůstal nerozhodný a udeřit mohlo na druhé straně. Hlavičku, která měla gólové parametry, vyškrábl Jan Laštůvka. Jeho zákrok pojistil na brankové čáře Filip Kaloč.

Hektický závěr už přinesl jen vyloučení jabloneckého Kroba, který v nastaveném čase uviděl druhou žlutou kartu.

LUBOŠ KOZEL: "Jsem zklamaný. Ne ani tak z výkonu, ale z výsledku a z toho, že jsme ztratili dva hráče. Udělali jsme si to těžší po taktické chybě a situaci, na kterou jsme se připravovali. Soupeř nás hned ztrestal. Naštěstí jsme dokázali po hezkém centru vyrovnat. Dolehlo na nás nucené střídání Roberta Hrubého. Pak jsme hráli, co jsme chtěli, měli šance, Šašinkovi ji dvakrát chytil Hrubý. Pak nás dostal do tlaku soupeř po standardních situacích, Lašty nás podržel. Ztratili jsme body, ale bylo to dobré utkání na obou stranách. Mělo to tempo, kvalitu jsme ukázali."

PETR RADA: "Jsem spokojený s bodem. Začali jsme dobře, domácí byli zaskočení. Předvedli jsme dobrou akci, ale pak jsme tahali za kratší konec. Baník byl aktivnější, víc se nabízel. Vyrovnávací branku jsme mu darovali. V kabině byl vítr, jinak bychom odjeli s prohrou. Pak jsme zase od nějaké 70. minuty začali hrát my."