FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vzmach přišel pozdě. Baník – Dukla 1:2

17.03.2018 | Redakce

Ani teď. Baník ve 21. kole podlehl v důležitém utkání dvou týmů ze sestupového pásma pražské Dukle 1:2. Domácí při ligového premiéře nového kouče Bohumila Páníka museli dotahovat dvougólové manko a snížení Milana Baroše přišlo bohužel až v nastaveném čase. I kvůli dvěma neuznaným gólům nakonec baníkovci musejí skousnout hořkou porážku.

I. liga, 21. kolo, so 17.3. , stadion: Městský stadion, diváci: 3916
FC Baník Ostrava - FK Dukla Praha
1:2
(1:1)

Branky: 90.+1. Baroš - 38. Brandner, 67. Kušnír. Rozhodčí: Nenadál - Paták, Kubr. ŽK: Procházka, De Azevedo, Baroš - Bezpalec.

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Psyché, Granečný - Hlinka - Fillo, Hrubý (71. Poznar), Jirásek (46. Diop), De Azevedo - Baroš.

FK Dukla Praha: Rada - Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič - Brandner (90.+4 Douděra), Holík (79. Hanousek), Bilovský - Schranz (73. Preisler), Holenda, Podaný

Komentář

Baník poprvé na jaře nastoupil v ligovém utkání s kapitánem Milanem Barošem v základu a ač se v první půli hrálo podle ostravských not, převaha byla jalová. Nedotažená akce hostujících Holendy s Brandnerem ukázala, že hosté budou čekat na brejk. Jan Laštůvka pak ještě doslova očima mimo tyče vytlačil nebezpečný volej Holíka, ale v 38. minutě už ani on pohromu neodvrátil. Skvělým reflexem ještě vyrazil střelu Miloševiče, ale Brandner zblízka dílo zkázy dokončil dorážkou.

Trenér Páník o poločase posílil ofenzívu Diopem a v 50. minutě vyslal prudký pozdrav na Radu Denis Granečný, ale pár decimetrů scházelo. Zato Baroš v 59. minutě po Diopově ráně perfektní stahovačkou oklamal Radu a skóroval, ale asistent rozhodčího odmával ofsajd.

Jeho praporek během tří minut vynegoval ostravskou radost hned dvakrát – v 62. minutě se do míče parádně opřel z dálky Marek Hlinka, rána zaplula k tyči, ale Paták přinejmenším sporně zvedl praporek i tentokrát.

Domácí na pár minut úplně vypadli z konceptu a jejich nekoncentrovaný výkon mohl potrestat už Holík, ale v 64. minutě z jasné šance netrefil bránu. Kušnír ale v 67. minutě po centru z křídla na malém vápně snad ani minout nemohl.

Baník v posledních dvaceti minutách ale znovu povstal a snažil se zvrátit další porážku. Diopovu pohotovou teč Rada zlikvidoval a bojovný výkon v nastavení přece jen korunoval Baroš, který zblízka uklidil do sítě centr Lukáše Pazdery. Baník v nastavení soupeři připravil ještě několik perných situací, ale zřejmě v té nejnadějnější na balon Poznar těsně nedosáhl.

Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: „Bylo tam spousta nebezpečných situací před naší i dukelskou brankou, oni tam bohužel ty míče dotlačili. A my situace, které jsem měli dohrát, nedohráli. Ve druhé půlce už jsme šli do risku, že to více otevřeme a dáme gól na 1:1, což se i povedlo. Bohužel gól nebyl uznán, nevím, co k tomu říct víc... Mužstvo potom bylo deset minut paralyzované a v tom období jsme dostali druhý gól. Posledních dvacet minut hráči ale ukázali, že dokážou zatlačit, soubojovat, dotlačit to tam. Takhle si to představuji, že se bude hrát s nasazením života. Kdyby to tam v závěru Poznar dal skluzem, mohli jsem mít aspoň bod."JAROSLAV HYNEK: „Celý zápas jsme viděli vyrovnanou hru na obě strany, šance na obou stranách, my jsme ale byli přesnější. Opravdu jsme pracovali a udělali vše, co jsme chtěli. Akorát před tou brankou, co jsme dostali na 2:1, jsme to mohli vyřešit lépe a nemuselo být až takové drama.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA