st 7.7.2021

Výhra v úmorném vedru: Baník - Skalica 2:1

Baník si v rámci herního soustředění v Kroměříži poradil se slovenskou Skalicí, kterou porazil 2:1. Příštím soupeřem Ostravanů bude Líšeň, s níž si Baník v sobotu v 10 hodin v Kroměříži zahraje místo původně plánovaného souboje se Senicí.

Už v 5. minutě rozehrál Baník rohový kop, v pokutovém území se snažil prosadit Jaroslav Harušťák, soupeř jej stáhl k zemi a kopala se penalta. Tomáš Zajíc ji proměnil a Baník vedl.

Na 2:0 zvýšil aktivní Yira Sor. Na polovině soupeře si narazil s Lukášem Budínským, pak se rozběhl po své pravé straně, nedal žádnému z hráčů soupeře šanci, aby jej dostihl, namířil si to k bráně a nechytatelně zakončil.

Hosté mohli snížit po chybě Baníku v rozehrávce. K hlavičce z malého vápna se dostal Voleský a Radovan Murin předvedl skvělý zákrok. Gólovou hlavičku vyrazil.

Ve 42. minutě potáhl akci po levé straně Roman Potočný, nacentroval, našel Jiřího Klímu, jehož hlavičku chytil gólman Junas.

V úmorném vedru měli po pauze první šanci hosté, Nagy to v šestnáctce zkoušel z první a napálil bránícího hráče Baníku.

V 58. minutě přišlo snížení. Ranou zblízka prostřelil Radovana Murina skalický Šebesta.

Pak se dostal k další hlavičce Jiří Klíma, tentokrát minul. A o chvíli později zkoušel stejný hráč v situaci „dva na jednoho“ prostrčit míč v šestnáctce na Yiru Sora, ale skalický obránce jeho úmysl vystihl a šanci Baníku zamezil.

Úchvatným volejem z hranice šestnáctky po rohovém kopu na sebe strhnul pozornost mladý Jaroslav Harušťák. Těsně minul!

Jiří Klíma to pak zkoušel individuálně, zakončil střelou zpoza šestnáctky a přestřelil.

A v 88. to z hranice šestnáctky zkusil Lukáš Budínský, gólman Junas, jeho jedovku s obtížemi vyrazil.

Další utkání sehraje Baník v Kroměříži v sobotu v 10 hodin. Místo plánovaného střetu se Senicí se však bude hrát utkání s Líšní.

ONDŘEJ SMETANA: „Byl to náročný zápas. Na začátku to mělo parametry, byly tam věci, které chceme přenášet z tréninků do zápasů. Šli jsme do vedení a byly tam i další šance, škoda, že je neproměňujeme a že jsme nedali víc gólů. S narůstajícím časem narůstala i únava a jsem rád, že to hráči dohráli výsledkově. Důležité je, že hráči měli zátěž celých devadesát minut.“