pá 25.7.2014

Vydřený bod, Dukla – Baník 0:0

Bezbrankovou remízou skončilo úvodní vystoupení Baníku Ostrava v Synot lize 2014/2015. Jednobodový zisk si Ostravané odváží z Julisky, kde svedli vyrovnaný souboj s Duklou Praha.

Bezbrankovou remízou skončilo úvodní vystoupení Baníku Ostrava v Synot lize 2014/2015. Jednobodový zisk si Ostravané odváží z Julisky, kde svedli vyrovnaný souboj s Duklou Praha. V prvním poločase měli více ze hry Pražané. Baník se nastartoval po výpadku umělého osvětlení, kvůli němuž se více než čtyřicet minut nehrálo. Po pauze působili modrobílí svěžejším dojmem, ale když brankou neskončila ani Kukecova umístěná střela,rozešly se oba týmy smírně.

Přes dva a půl tisíce diváků na Julisce vidělo oboustranně opatrný fotbal, který provázely časté nepřesnosti. První poločas tak příliš zajímavých momentů nepřinesl, po úvodním oťukávání převzala otěže zápasu Dukla, která ovládla střed hřiště. Ve 33. minutě lapil Pavlenka obrovskou šanci domácích, když vynikajícím zákrokem vyškrábl Čajićovu tvrdou hlavičku na břevno.

Realizační tým Baníku zareagoval na nepříznivě se vyvíjející utkání stažením Lindpereho, kterého nahradil Mensah. Několik minut před tímto střídáním dvakrát zahrozil před domácí brankou Narh. Nejprve po Svěrkošově vysunutí napálil ve 37. minutě boční síť. O dvě minuty později se skvěle uvolnil přes dva obránce Dukly, ale třetí jej dokázal na poslední chvíli zastavit. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

V 54. minutě druhého poločasu muselo být utkání přerušeno,na Julisce totiž vypadlo umělé osvětlení. Baník si tak zavzpomínal na loňskou sezónu, kdy rovněž v prvním kole pauzíroval kvůli stejnému problému, a to když hrál v Edenu proti domácí Slavii. Ovšem tentokrát se pauza protáhla na více než čtyřicet minut.

Po zdárném vyřešení problému byl Baník aktivnější než v předešlých minutách. V některých chvílích držel Duklu na její polovině. Největší šanci Baníku měl osm minut před koncem normální hrací doby Kukec, který se před šestnáctkou „protančil“ kolem zadáků Dukly a následně míč napálil k pravé k tyči. Ani jeho střela ale změnu skóre nepřinesla, brankář Chudý ji totiž vyrazil na roh. Baník tak v úvodním kole této sezóny remizoval s Duklou Praha 0:0.