Vydařená příprava: Baník - Třinec 8:0

05.08.2020 | Redakce

Osm gólů nastřílel Baník v přípravném utkání před odjezdem na soustředění do Rakouska druholigovému Třinci. Vyhrál 8:0, dva góly domácích vstřelil Muhamed Tijani.

Přátelská utkání, příprava , st 5.8. , diváci: 0
FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec
8:0
(2:0)

Branky: 9. Chvěja (Lalkovič), 34. Buchta (Granečný), 48. Holzer (odražený míč), 65. Juroška (samostatná akce), 71. Tijani (Juroška), 73. Potočný (Reiter), 78. Tijani (Potočný), 90. de Azevedo (Drozd).

FC Baník Ostrava: Murin - Fillo (46.Juroška), Svozil (46. Šindelář), Azackij, Granečný (46. Holzer) - Kaloč (59. Jánoš), Jirásek (46. Drozd) - Lalkovič (59. de Azevedo), Chvěja (59. Potočný), Buchta (59. Reiter) - Smola (46. Tijani).

FK Fotbal Třinec: Šiška – Celba, Šuľa, Košút, Rudzan – Vaněk, Steinhübel – Omasta, Zlatohlávek, Cienciala – Akulinin. 2. poločas: Šiška – Celba (60. Bolf), Gáč, Cverna, Janoščín – Samiec, Weber – Puchel, Šípek, Cienciala – Akulinin.

Komentář

Na první gól se čekalo jen něco přes osm minut. Po přesném centru Milana Lalkoviče po rychlé akci se hlavou prosadil Ondřej Chvěja. Zvýšit pak mohl Martin Fillo, v gólové šanci dokázal prostřelit brankáře Šišku, ale míč, který putoval do branky, dokázal ještě jeden z třineckých hráčů vrátit do hry. Martin Fillo měl v první půli ještě dvě velké šance, jednou jej vychytal gólman, podruhé mířil těsně vedle tyče.  Největší třineckou šanci měl Zlatohlávek, vychytal jej Radovan Murin. A stejný hráč pak v dobré možnosti mířil vedle, podobně jako jeho spoluhráč Cienciala.

Gól na 2:0 se zrodil po rychlé akci levou stranou. Akci rozehrál Oleksander Azackij, Milan Lalkovič míč rychle posunul Denisi Granečnému, jenž zatáhl balon až téměř k brance, přihrál Davidu Buchtovi, a ten zakončení zvládl.

Ve druhé půli už Baník zcela dominoval. Na 3:0 výšil střelou zblízka Daniel Holzer a v 65. minutě se skvěle předvedl Jan Juroška. Připravil si míč na levačku a zhruba z osmnácti metrů nechytatelně skóroval.

Jan Juroška se výrazně podílel i na pátém gólu Baníku. Adam Jánoš poslal pas za obranu Třince, tam si naběhl právě Juroška, poslal na malé vápnu a odtud se přesně trefil Muhamed Tijani.

V 73. minutě nacentroval do šestnáctky Rudolf Reiter a Roman Potočný míč trefil přesně a nechytatelně.

Rudolf Reiter pak přiťuknul míč i Muhamedovi Tijanimu, jehož levačka poslala balon zblízka pod břevno.

Poslední slovo si vzal Dyjan Carlos de Azevedo, který po pasu Jakuba Drozda poslal míč do prázdné branky a uzavřel na 8:0.

Ohlasy trenérů

LUBOŠ KOZEL: „Jsem rád, že to, co vidím v tréninku, jsme dnes přenesli do utkání. Předtím nás srážela produktivita. Dneska jsme ty góly dali a měli jsme dalších šest, sedm gólových šancí. Ofenzivní fáze byla velmi dobrá, kluci byli v pohybu.“