FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vítězný start: Baník – Jaroslavl 2:0

30.01.2018 | Redakce

Baníkovci ve svém prvním vystoupení na soustředění v Turecku porazili Šinnik Jaroslavl 2:0. Houževnatý ruský druholigový tým pokořili trefami Tomáše Poznara a Denise Granečného, který svou premiéru s kapitánskou páskou slavil gólově.

Příprava, Belek, út 30.1. , diváci: 50
FK Šinnik Jaroslavl - FC Baník Ostrava
0:2
(0:2)

Branky: 24. Poznar z penalty, 36. Granečný (Poznar).

FC Baník Ostrava: Budinský – Pazdera, Pokorný, Azackij, Helešic – Hlinka - Stáňa, Mičola, Sus, Granečný – Poznar.

Komentář

Baník odehrál celý zápas bez střídání a po čtvrthodinovém oťukávání přebral režii do svých rukou. Lépe zvládnutým přechodem do rychlých protiútoků si začal vytvářet šance, první gól přesto padl po standardní situaci. Po rohovém kopu Martina Suse stáhl ve výskoku za dres ruský bek Tomáše Mičolu a Tomáš Poznar z penaltového puntíku s přehledem skóroval.

Z brejků se Ostravané dostávali i do dalších slibných situací a dvakrát mohl stavem pohnout po kontrech zprava Bronislav Stáňa, ale první ráně chyběly decimetry, při druhé se vyznamenal gólman. Po rohu z jedenácti metrů přestřelil neobsazený Marek Hlinka, a tak se až v 36. minutě ujala spolupráce Tomáše Poznara s Denisem Granečným, který levačkou prostřelil brankáře podruhé.

Jaroslavl do druhé půle postavila kompletně novou jedenáctku a ta si první čtvrthodinu vytvořila územní převahu. Baník soupeře ale do šance před Viktora Budinského nepustil. Naopak v 57. minutě už to mohlo být o tři góly, ale po Mičolově akci Stáňovu střelu zablokoval ruský stoper.

V závěrečné půlhodině se hra vrátila do starých kolejí a Baník byl znovu nebezpečnější. Další branky už ale nepřišly, při jediné příležitosti Jaroslavli v 70. minutě Ostravské podržel Budinský. Hráči se tak mohli rovnou z hřiště vydat místo sprchy na zasloužené osvěžení do Středozemního moře.

Ohlasy trenérů


RADIM KUČERA: „S tím, jak to kluci odjezdili, musím vyslovit velkou spokojenost. Hráči to odpracovali s velkou chutí. A zvládli jsme to i vzadu, kde jsme soupeře nepustili do vyložené šance. Devadesát minut tam byla plná koncentrace. Potěšilo mě, že se ve hře objevily situace, kterým se věnujeme v tréninku - dobré odskočení, pohyb, nabídka spoluhráči. Dali jsme dva góly, pár situací se dalo možná ještě dotáhnout líp, ale komplexně musím s touto sestavou vyjádřit spokojenost.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA