po 30.11.2015

Vítězný finiš úspěšného podzimu: junioři porazili Slavii 4:0

S příjemnými pocity zakončili podzimní část Juniorské ligy mladí baníkovci, kteří v pondělí odpoledne na umělé trávě ostravského Městského stadionu porazili pražskou Slavii 4:0. Tým kouče Lubomíra Adlera se tak zaslouženě posunul na druhé místo soutěže.

V posledním podzimním utkání, které dávalo šanci posunout se na druhé místo Juniorské ligy, naši mladíci neváhali a soupeře dostávali pod tlak hned od prvních okamžiků. Logickým následkem tak byla vedoucí branka v 7. minutě, kterou po centru Marka Strakoše a pěkném sklepnutí Kamila Půdy vstřelil umístěnou přízemní ranou Jakub Švehlík. Nápor baníkovců pokračoval, a to především díky akcím v krajních prostorech, odkud přicházely nebezpečné centry před branku Slavie.

Právě po jednom takovém, který si vzal na starost Luka Lučić, jsme šli do vedení 2:0. Chorvatský bek se uvolnil na pravé straně hřiště a šajtlí poslal střílený centr na přední tyč, kde byl Půda připravený dorazit míč do sítě. Ani s dvoubrankovým vedením se však baníkovci nespokojili a ještě před poločasem přidali další branku. Opět se tak stalo po křídelní akci, kterou táhl tentokrát Zdeněk Behan. Po samostatném úniku z pravé strany načasoval přesnou přihrávku napříč pokutovým územím, která našla volného Daniela Holzera a bylo to 3:0 pro Baník.

Převaha našeho mužstva pokračovala i po změně stran. Na hřišti se objevili Mario Telnar s Jakubem Markem, kteří nahradili dvojici Holzer - Honiš. A byl to právě střídající dorostenec Telnar, který v 52. minutě dal čtvrtý gól. V roli asistujícího hráče se přitom znovu ocitl Behan, který šel sám na brankáře, ale rozhodl se ještě přihrát volnému spoluhráči, který skóroval do odkryté branky. Podobných šancí si mladí baníkovci v dalších minutách vypracovali minimálně šest, ale na střídajícího brankáře Hrubeše už nevyzráli. To je však nakonec mrzet nemuselo, protože se s podzimní částí sezóny rozloučili takřka ideálně. Tedy vysokým a zaslouženým vítězstvím 4:0 a velmi dobrým výkonem celého mužstva. Odměnou jim za to je posun na 2. místo tabulky.

Celému týmu, který trenérsky vede hlavní kouč Lubomír Adler společně s asistentem Petrem Samcem, k úspěšným výkonům v podzimní části sezóny blahopřejeme!

Lubomír Adler (FC Baník Ostrava): "Hodnocení zápasu je příjemné, protože jsme vyhráli a myslím si, že na hráčích bylo vidět, že si chtějí zápas užít. Byli na něj patřičně nažhavení i dobře připravení, chtěli podzim zakončit úspěšně, což se povedlo. Klukům k výhře gratuluji. Jsme rádi, že jsme se dokázali prosadit po pěkných akcích z křídelních prostorů. Tak jsme chtěli hrát a využít kvalit hráčů, kteří na krajních postech nastupují."