FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Vítězná turecká tečka: Baník – Orenburg 1:0

31.01.2019 | Redakce

Baník uzavřel své turecké soustředění vítězně. Po výtečném prvním poločasu a gólu Lukáše Pazdery porazil v Beleku desátý celek ruské ligy FK Orenburg 1:0. Po změně stran ale při převaze soupeře musel výhru ochránit několika bezvadnými zákroky Jan Laštůvka. Baník se v pátek dopoledne domů z Turecka vrací s bilancí dvou výher a dvou remíz.

Přátelská utkání, příprava, Turecko, čt 31.1. , stadion: Belek, diváci: 0
FK Orenburg - FC Baník Ostrava
0:1
(0:1)

Branka: 11. Pazdera (vyražený míč).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera (70. Celba), Procházka (46. Šindelář), Stronati (70. Azackij), Holzer – Fillo (70. Bolf), Jánoš (70. Kaloč), Hrubý (70. Mešaninov), Jirásek (70. Breda) – Kuzmanovič (46. Diop), Baroš (46. J. Šašinka).

Komentář

I v posledním utkání si počasí s Baníkem krutě zašpásovalo. Půlhodinu před zápasem panovalo takřka bezvětří, pak se ale od moře přihnaly mraky a ještě v úvodní desetiminutovce se nad hřištěm v Beleku rozpoutala obrovská průtrž mračen, při které bylo chvílemi problém vidět na větší vzdálenost.

Právě v sekvenci nejhustšího lijáku odcentroval v 11. minutě z pravé strany do vápna Martin Fillo, před Nemanjou Kuzmanovičem gólman míč vyboxoval, ale odražený balon pohotově uklidil do sítě Lukáš Pazdera.

Baník v prvním poločasu na trávníku zcela jednoznačně dominoval a předváděl výkon vysokých parametrů. Neustále kontroloval míč a kombinoval na polovině soupeře, který se výjimečně dostal přes půlící čáru. Po půlhodině pak přišel i druhý úder, ale gólový zásah Kuzmanoviče sudí pro ofsajd neuznal.

Jestliže se desátý tým ruské ligy v prvním poločasu pouze sporadicky dostal do ostravského vápna, po změně stran se karta obrátila. Rusové po velkém prostřídání převzali iniciativu a z velké územní převahy si vytvořili tři gólové možnosti na vyrovnání, které ale zlikvidoval tradičně bezchybný Jan Laštůvka. Jednou už nestačil ani on, Baník ale zachránila tyč.

Ohlasy trenérů


BOHUMIL PÁNÍK: „Na to, že se první poločas odehrál v místy extrémních podmínkách, mužstvo hrálo výborně. Napadalo, nenechalo soupeře tvořit, byli jsme všude dřív a likvidovali jsme hernost, kterou měl soupeř druhou půli. Dokázali jsme dát gól, i druhý, který neplatil. S první půlkou jsme byli maximálně spokojení. Naopak druhá byla pravý opak. Tam jsme se obrovsky propadli, kazili jsme míče a my jsme nevytvořili kloudnější tlak na soupeře. Jen díky Laštymu jsme to ubránili. Těší mě ale, že jsme ubránili standardky.“


Fotogalerie

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA