so 10.7.2021
MUZ

Vítězná tečka: Baník - Líšeň 2:0

Soustředění v Kroměříži uzavřel Baník vítězstvím. Druholigovou Líšeň porazil po trefách Dyjana Carlose de Azeveda a Ladislava Almásiho 2:0.

Na lavičku Baníku už vedle Ondřeje Smetany a Jana Baránka poprvé usedl Tomáš Galásek, který se připojil k mužstvu po evropském šampionátu, a do hry se tentokrát dostala druhá skupina hráčů, která ve středu proti Skalici odpočívala.

Baníkovci zahájili s chutí. Už ve druhé minutě rozehráli na útočné polovině sérii rychlých přihrávek, po nichž se v koncovce ocitl brazilský záložník, ale to ještě přestřelil.

Daleko lépe se svou šancí naložil o čtvrthodiny nato. Na levé straně potáhl míč David Buchta, Filip Kaloč ve vápně jeho centr promáchl, ale za ním stojící de Azevedo už neomylně zavěsil.

Ostravané byli v první fázi zápasu výrazně lepší, zhruba po půlhodině však nechali soupeře nadechnout a chvíli hrát. A málem se to vymstilo. Ševčík napřáhl v 36. minutě k ráně z velké dálky a balon jen těsně prošel kolem tyče brány Jana Laštůvky, který se poprvé v přípravě objevil v sestavě.

Na druhé straně to zkoušel z přímého kopu Nemanja Kuzmanovič a tečovaná střela těsně minul svůj cíl.

V posledních sekundách první půle se zůstal po střetu s protihráčem dlouho na zemi v bolestech svíjet Ladislav Almási, ale bolest rozhýbal, do druhé půle nastoupil, a co víc, po třinácti minutách oslavil i svůj první gól v Baníku. 

Poté, co nejprve v příležitosti po akci de Azeveda o kousek netrefil bránu, pak z podobné pozice zakončil průnik střídajícího Yiry Sora – 2:0.

Další gól v síti Líšně z územní převahy nepřišel, přestože hlavně hbitý Sor se v několika nadějných situacích objevil.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

ONDŘEJ SMETANA: "Jsem rád, že jsme to zvládli výsledkově i bez obdrženého gólu. Na defenzívě jsme pracovali, chceme v ní být více odolní a prvky, na kterých jsme dělali, se dnes v naší hře objevily. Líšeň není špatný tým. Zvládli jsme to utkání i v únavě, měli jsme to pod kontrolou."

Statistiky hráčů

statistiky hráčů nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

statistiky brankářů nejsou k dispozici

Informace o utkání

10.
sobota
července
Baník VS Líšeň
Přátelská utkání

Statistiky

Poločas: 1:0
Branky: 17. de Azevedo (Buchta), 58. Almási (Sor).
Diváci: 306

Sestavy

FC Baník Ostrava

Laštůvka - Sanneh, Svozil, Lischka, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič (46. Sor), Tetour (69. Harušťák), de Azevedo (78. Śmiga) - Almási.

SK Líšeň

Veselý – Pašek (76. Bednář), Otrísal, Ševčík (66. Burda), Lutonský – Stáňa (66. Reteno), Matocha, Ulbrich (46. Minařík), Kučera (76. Fall), Rolinek (66. Krška) – Chwaszcz.
66
Denis
Granečný
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin