pá 11.10.2019

Vítězná příprava: Baník - Vítkovice 2:1

Vítězstvím 2:1 skončilo přípravné utkání Baníku s Vítkovicemi. Pozitivem zápasu byla kromě vítězství samotného i skutečnost, že celý druhý poločas odehrál v baníkovském dresu šestnáctiletý Jakub Drozd.

Baník do utkání nastoupil bezprostředně po návratu ze soustředění z Čeladné. A čtvrteční dvoufázový trénink stejně jako středeční výjezd na kole do hor byl v nohách cítit.  V 6. minutě přežil Baník Buchvaldkovu šanci, pak už se měl ale slezský tým na pozoru a ve 33. minutě otevřel skóre.

Akci rozehrál na vlastní polovině Patrizio Stronati. Posunul míč doprava Martinu Fillovi a zprudka se rozběhl dopředu. Nezastavil jej ani pád, po kterém absolvoval na kluzkém trávníku několik metrů skluzem vleže, rychle se postavil a doběhl k vítkovické brance právě ve chvíli, kdy před ni Martin Fillo poslal přesný centr. Ostravský stoper si na něj na malém vápně naběhl a zblízka levačkou propálil vítkovického brankáře.

Ve 39. minutě zacentroval po rychlé vítkovické akci záložník Kania do šestnáctky, na jeho míč si naběhl znovu Buchvaldek, zkusil to z voleje a minul.

Vyrovnání se hosté dočkali ve druhé půli. V 66. minutě se hlavou prosadil Chvěja. Baník si ale vítězství vzít nenechal. Po faulu na Josefa Celbu kopal Baník přímý kop a Jiří Fleišman zacílil levačkou naprosto přesně - 2:1!

BOHUMIL PÁNÍK: „Měli jsme trošku těžké nohy. Ve čtvrtek jsme měli dva náročné tréninky a únavu dnes násobil i těžký terén. Někde jsme byli pozdě. Vítkovice byly lehčím mužstvem, hlavně ve druhé půli. Nějakým způsobem jsme to ale přetrpěli a v závěru to Fleišman krásně trefil. Pro nás to bylo ale důležité utkání především z toho pohledu, abychom zůstali v herním rytmu. Protože v zápasech po pauze míváme první poločas problémy dostat se do tempa.“